BOLL GRAND PRIX POLSKI

NA ŻYWO SOBOTA 18 MAJA OD 18:00 TYLKO W CANAL+

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

© CANAL+

Zawody z cyklu Speedway Grand Prix w 2019 roku rozpoczną się 18 maja. Pierwszy turniej odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Rok temu tytuł Indywidualnego Mistrza Świata wywalczył Tai Woffinden, który w ubiegłym roku wyprzedził w walce o złoto Bartosza Zmarzlika. Oprócz niego w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix na 100 procent wystartuje jeszcze dwóch reprezentantów Polski - Janusz Kołodziej i Patryk Dudek. Niepewny jest występ Macieja Janowskiego, który poważnie uszkodził bark podczas wypadku w meczu PGE Ekstraligi w Grudziądzu w ostatni piątek.

W piątek widzowie nc+ będą mogli obejrzeć również relacje z treningów przed sobotnimi zawodami.

Polacy w Grand Prix 2019

Maciej Janowski

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. 28-letni Janowski w PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Sparty Wrocław. W 2015 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski. W zeszłorocznej edycji Grand Prix uplasował się na czwartej pozycji.

Bartosz Zmarzlik

Wychowanek Stali Gorzów jest aktualnym wicemistrzem świata. W zawodach z cyklu Grand Prix Zmarzlik wystąpi po raz ósmy w swojej karierze. Obok zeszłorocznego wicemistrzostwa, żużlowiec z Gorzowa ma na swoim koncie brązowy medal zdobyty w 2016 roku. Jest również indywidualnym mistrzem świata juniorów z 2015 roku.

Patryk Dudek

Przygodę z żużlem rozpoczął w 2008 roku. W Ekstralidze zadebiutował rok później w barwach Falubazu Zielona Góra. W 2017 roku uplasował się na drugim miejscu w ogólnej klasyfikacji Grand Prix. Trzykrotnie zdobywał drużynowe mistrzostwo świata.

Janusz Kołodziej

Indywidualny mistrz Polski z 2005 roku. W PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Unii Leszno, karierę zaczynał w Unii Tarnów. Tylko raz stawał na podium zawodów z cyklu Grand Prix. Kołodziej zdobył brązowy medal w Grand Prix Polski w 2010 roku. Czterokrotny Drużynowy Mistrz Polski.

Transmisje

BOLL GRAND PRIX POLSKI
Zawody z cyklu Speedway Grand Prix w 2019 roku rozpoczną się 18 maja. Pierwszy turniej odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym.
Żużel
BOLL GRAND PRIX POLSKI

Aktualności

BOLL Grand Prix Polski w Warszawie w 4K

Pierwszy turniej z cyklu Grand Prix w 2019 roku odbędzie się w Warszawie. Po raz piąty najlepsi żużlowcy świata będą rywalizować na PGE Narodowym. Początek transmisji w sobotę od 18:00 w CANAL+ i CANAL+ 4K ULTRA HD.

Żużel: Speedway of nations w CANAL+

Pierwszy półfinał żużlowego Speedway of nations odbędzie się w niemieckim Landshut. Transmisja w sobotę, 4 maja, od 18:30 w CANAL+.

Materiały wideo

PGE EKSTRALIGA: POŚWIĘĆ NIEDZIELE NA ŻUŻEL

Nowy sezon PGE Ekstraligi już od 7 kwietnia w nSport+!

GRAND PRIX POLSKI W TORUNIU [ZAPOWIEDŹ]

Ostatnia runda Speedway Grand Prix odbędzie się w najbliższą sobotę w Toruniu. W klasyfikacji ogólnej na prowadzeniu Tai Woffinden. Za jego plecami dwaj polscy żużlowcy - Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski. Czy Brytyjczyk utrzyma prowadzenie i zwycięży w całym cyklu?