Speedway Grand Prix

PRZED NAMI GRAND PRIX SZWECJI / SOBOTA 18:30 / CANAL+

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

© CANAL+

Czwarta runda Speedway Grand Prix 2019 odbędzie się w szwedzkim Hallstaviku. Początek zmagań w sobotę o 18:30. W piątek widzowie nc+ będą mogli zobaczyć również trening.

Po trzech wyścigach na czele klasyfikacji znajduje się Patryk Dudek. Na drugiej pozycji z takim samym dorobkiem punktowym plasuje się Leon Madsen. Trzeci jest Bartosz Zmarzlik. Polacy lubią szwedzkie turnieje. Przed rokiem w Hallstaviku triumfował Maciej Janowski, a brązowy medal zdobył Bartosz Zmarzlik. W 2017 w Malilli na najwyższym stopniu podium uplasował się właśnie Bartek Zmarzlik. Teraz również liczymy na naszych żużlowców, którzy w tym sezonie SGP prezentują naprawdę dobrą formę.

Początek transmisji w sobotę o 18:30 w CANAL+. Zawody będą komentować Sergiusz Ryczel i Tomasz Bajerski. Studio poprowadzi Gabriel Waliszko.

Polacy w Grand Prix 2019

Maciej Janowski

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. 28-letni Janowski w PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Sparty Wrocław. W 2015 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski. W zeszłorocznej edycji Grand Prix uplasował się na czwartej pozycji.

Bartosz Zmarzlik

Wychowanek Stali Gorzów jest aktualnym wicemistrzem świata. W zawodach z cyklu Grand Prix Zmarzlik wystąpi po raz ósmy w swojej karierze. Obok zeszłorocznego wicemistrzostwa, żużlowiec z Gorzowa ma na swoim koncie brązowy medal zdobyty w 2016 roku. Jest również indywidualnym mistrzem świata juniorów z 2015 roku.

Patryk Dudek

Przygodę z żużlem rozpoczął w 2008 roku. W Ekstralidze zadebiutował rok później w barwach Falubazu Zielona Góra. W 2017 roku uplasował się na drugim miejscu w ogólnej klasyfikacji Grand Prix. Trzykrotnie zdobywał drużynowe mistrzostwo świata.

Janusz Kołodziej

Indywidualny mistrz Polski z 2005 roku. W PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Unii Leszno, karierę zaczynał w Unii Tarnów. Tylko raz stawał na podium zawodów z cyklu Grand Prix. Kołodziej zdobył brązowy medal w Grand Prix Polski w 2010 roku. Czterokrotny Drużynowy Mistrz Polski.

Transmisje

Speedway Grand Prix
Czwarta runda Speedway Grand Prix 2019 odbędzie się w szwedzkim Hallstaviku. Początek zmagań w sobotę o 18:30. W piątek widzowie nc+ będą mogli zobaczyć również trening.
Żużel
Speedway Grand Prix

Aktualności

Speedway of nations - finały w Togliatti

W najbliższy weekend poznamy zwycięzcę drugiej edycji żużlowego Speedway of nations. Tytułu bronią Rosjanie, polscy jeźdźcy, trzeci przed rokiem celują tradycyjnie w złoto.

Kołodziej najlepszy w Pradze

Janusz Kołodziej wygrał sobotnią Grand Prix Czech. Trzykrotny indywidualny mistrz Polski po raz pierwszy w karierze triumfował w turnieju o Indywidualne Mistrzostwo Świata.