Speedway Grand Prix

GRAND PRIX SKANDYNAWII / SOBOTA, 17 SIERPNIA, 18:30 / CANAL+

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

© CANAL+

Rywalizacja w żużlowym cyklu GP przekroczyła półmetek. 17 sierpnia, w szóstym turnieju sezonu, mistrzowie speedwaya powalczą o Grand Prix Skandynawii w szwedzkiej Malilli.

Jeszcze nigdy walka o żużlowe mistrzostwo świata w cyklu Speedway Grand Prix nie była tak emocjonująca i wyrównana. Na półmetku rywalizacji, po pięciu turniejach, na czele klasyfikacji znajduje się trzech jeźdźców i każdy z nich ma na koncie 51 punktów; są to Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow i Leon Madsen. Nie za ciasno w czubie? W żadnym wypadku, bowiem tuż za wielką trójką plasuje się Martin Vaculik, który wyjeździł zaledwie dwa oczka mniej, a na piątej pozycji plasuje Patryk Dudek, tracący do liderów raptem sześć punktów. Takiego ścisku w piątce nie było od lat!

W Mallili, gdzie zostanie rozegrany kolejny turniej SGP, apetyty na zwycięstwo naszego rajdera są bardzo uzasadnione - Biało-czerwoni jeźdźcy triumfowali tam w przeszłości kilkukrotnie. Na najwyższe podium wspiął się także wspomniany wyżej Zmarzlik. Czarodziej żużlowych torów z Gorzowa, wygrał na G&B Stadium rozegrane w 2017 roku Grand Prix Szwecji. Dziś, niemal dokładnie dwa lata po tamtym sukcesie gorzowianina, liczymy na powtórkę i wreszcie samodzielne objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Początek transmisji Grand Prix Skandynawii w najbliższą sobotę o 18:30 tylko w CANAL+.

Polacy w Grand Prix 2019

Maciej Janowski

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. 28-letni Janowski w PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Sparty Wrocław. W 2015 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski. W zeszłorocznej edycji Grand Prix uplasował się na czwartej pozycji.

Bartosz Zmarzlik

Wychowanek Stali Gorzów jest aktualnym wicemistrzem świata. W zawodach z cyklu Grand Prix Zmarzlik wystąpi po raz ósmy w swojej karierze. Obok zeszłorocznego wicemistrzostwa, żużlowiec z Gorzowa ma na swoim koncie brązowy medal zdobyty w 2016 roku. Jest również indywidualnym mistrzem świata juniorów z 2015 roku.

Patryk Dudek

Przygodę z żużlem rozpoczął w 2008 roku. W Ekstralidze zadebiutował rok później w barwach Falubazu Zielona Góra. W 2017 roku uplasował się na drugim miejscu w ogólnej klasyfikacji Grand Prix. Trzykrotnie zdobywał drużynowe mistrzostwo świata.

Janusz Kołodziej

Indywidualny mistrz Polski z 2005 roku. W PGE Ekstralidze reprezentuje barwy Unii Leszno, karierę zaczynał w Unii Tarnów. Tylko raz stawał na podium zawodów z cyklu Grand Prix. Kołodziej zdobył brązowy medal w Grand Prix Polski w 2010 roku. Czterokrotny Drużynowy Mistrz Polski.

Transmisje

Speedway Grand Prix
Rywalizacja w żużlowym cyklu GP przekroczyła półmetek. 17 sierpnia, w szóstym turnieju sezonu, mistrzowie speedwaya powalczą o Grand Prix Skandynawii w szwedzkiej Malilli.
Żużel
Speedway Grand Prix

Aktualności

BETARD Grand Prix we Wrocławiu tylko w CANAL+

Piąta runda Speedway Grand Prix 2019 odbędzie się w Polsce. Najlepsi żużlowcy świata spotkają się we Wrocławiu. Początek zmagań w sobotę, 3 sierpnia o 18:30.

Speedway of nations - finały w Togliatti

W najbliższy weekend poznamy zwycięzcę drugiej edycji żużlowego Speedway of nations. Tytułu bronią Rosjanie, polscy jeźdźcy, trzeci przed rokiem celują tradycyjnie w złoto.