Wygrana Górnika Zabrze z FC Zaria Balti

Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością FC Zaria Balti 1:0 (0:0) w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy.Zabrzanie mogli objąć prowadzenie w tym spotkaniu w 31.

minucie. Wówczas piłkę z rzutu wolnego uderzał Szymon Żurkowski, ale Livsit obronił ten strzał. W 50. minucie po dośrodkowaniu Żurkowskiego z rzutu rożnego do piłki dopadł Dani Suarez, ale futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. Bramkę na wagę zwycięstwa Górnika zdobył dopiero w 87. minucie Igor Angulo. Hiszpan wykorzystał zagranie z prawej strony i uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki.Podopieczni Marcina Brosza kończyli ten mecz w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Szymon Żurkowski.Rewanż zostanie rozegrany 19 lipca w Bielcach w Mołdawii. * * * * * *Górnik Zabrze - FC Zaria Balti 1:0 (0:0)Bramka: Angulo 87.Górnik Zabrze: Loska - Wolniewicz, Wiśniewski, Suarez, Gryszkiewicz - Ambrosiewicz (81. Liszka), Matuszek, Żurkowski, Ryczkowski (46. Urynowicz) - Jimenez Nunez (74. Wolsztyński), Angulo.FC Zaria Balti: Livsit - Burlacu, Lucas Silva, Dumbravanu, Jermak - Da Silva (70. Bostan), Gomez - Conrado (80. Guillermo), Culceac, Jean Patric (62. Owseannicow) - Aleksiejew.Sędzia: Filip Glova (Słowacja).

23.09.2018
FC Barcelona zremisowała na własnym boisku z Gironą 2:2 w ostatnim niedzielnym meczu piątej kolejki Primera Division. Mistrzowie Hiszpanii od 35. minuty grali w osłabieniu. więcej
23.09.2018
Betis Sewilla zremisował u siebie z Athletic Bilbao 2:2 (0:2) w przedostatnim niedzielnym meczu piątej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Benito Villamarin prowadzenie "Los Leones" zapewnił z bliska po siedmiu minutach gry Inaki Williams. więcej
23.09.2018
W niedzielnym meczu 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 3:1 (0:1). Trener gości Ireneusz Mamrot podkreśla, że jego podopieczni zagrali dwie różne połowy. więcej
23.09.2018
Philadelphia Union pokonała u siebie Sporting Kansas City 2:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu rozgrywek Major League Soccer. Na Talen Energy Stadium prowadzenie miejscowym zapewnił niespełna dwadzieścia minut przed końcem Jay Simpson. więcej
23.09.2018
- Graliśmy o pełną pulę, ale nie do końca było to widać. Nie będę mówił czy to zbyt wysoki wynik czy nie. Ważne jest to, aby wyciągnąć wnioski z tej porażki - powiedział Waldemar Fornalik podczas konferencji prasowej. więcej