Sparing: Górnik wygrał z MFK Karvina

Górnik Zabrze wygrał w meczu sparingowym z czeskim zespołem MFK Karvina 2:1. Spotkanie zostało rozegrane na Arenie Zabrze.Trener Marcin Brosz podzielił drużynę na dwa składy.

W pierwszej połowie postawił na zawodników, którzy będą prawdopodobnie grać w podstawowym składzie Górnika w meczach o stawkę.Od początku zagrał m.in. Filip Bainovic, który dołączył niedawno do zabrzan. W drugiej połowie natomiast na murawie pojawili się testowani Juana Bauza, Alasana Manneh oraz powracający do zdrowia Michał Koj.Górnik prowadził 1:0 po golu z rzutu karnego. W 44. minucie Igor Angulo pewnym strzałem wykorzystał jedenastkę. W 51. minucie bramkę zdobył Łukasz Wolsztyński.* * * * * * Górnik Zabrze 2-1 MFK KarvinaBramki: Angulo 44-karny, Wolsztyński 51 - Weber 90.Górnik: Chudy (46' Kudła) - Sekulić (46' Pawłowski), Wiśniewski (46' Kubica), Paluszek (46' Koj), Gryszkiewicz (46' Eizenchart, 82' Rostkowski) - Zapolnik (46' Baidoo), Matras (46' Matuszek), Manneh (46' Ambrosiewicz), Bainovic (46' Ściślak), Jimenez (46' Bauza), Angulo (46' Wolsztyński).(za:gornikzabrze.pl).

20.07.2019
FK Rostów zremisował u siebie ze Spartakiem Moskwa 2:2 (1:1) w ostatnim sobotnim spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi. Całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Maciej Wilusz. więcej
20.07.2019
Broniący tytułu Piast Gliwice zremisował przed własną publicznością z Lechem Poznań 1:1 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. więcej
20.07.2019
Trener Wisły Kraków Maciej Stolarczyk nie krył zawodu po przegranej ze Śląskiem Wrocław 0:1 (0:0) w sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. więcej