Sa Pinto: Byliśmy bardzo silni i zdecydowani

Trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto nie krył satysfakcji po zwycięstwie w Płocku z miejscową Wisłą 1:0 w drugim niedzielnym meczu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Podopieczni Portugalczyka wygrali dwunaste spotkanie w bieżących rozgrywkach i umocnili się na drugiej lokacie w tabeli. - Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy bardzo silni i zdecydowani. Odpowiednio blokowaliśmy akcje rywali. Nie pozwoliliśmy rywalom grać tak, jakby chcieli. Byliśmy również mocni w wygrywaniu drugich piłek. Zasłużyliśmy na bramkę w pierwszej połowie - wyznał Sa Pinto w rozmowie z oficjalnym serwisem Legii. - W przerwie powiedziałem piłkarzom, że potrzebujemy tylko gola, nie traćmy koncentracji i grajmy swoje. W drugiej połowie pokazaliśmy dobrą mentalność. Kreowaliśmy akcje i ostatecznie zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, choć w mojej opinii mogliśmy strzelić gola już wcześniej - podkreślił Portugalczyk. - Cenię swój zespół za walkę i zaangażowanie. Myślę, że zwycięstwo powinno być wyższe. Mam obecnie wiele możliwość w formacjach ofensywnych. Zobaczymy jakie będą wybory w najbliższym spotkaniu - podsumował Sa Pinto. (za legia.com)