Puchar Turcji: Galatasaray w finale pokonało Akhisarspor

Piłkarze Galatasaray SK w finale Pucharu Turcji pokonali Akhisarspor Belediyespor 3:1 (0:0) i zdobyli to trofeum. Na Yeni 4 Eylul Stadyumu w Sivas znacznie niżej notowani rywale objęli prowadzenie jedenaście minut po zmianie stron.

Wówczas Elvis Manu dopadł do futbolówki zagranej w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Niespełna dziesięć minut później gracze ze Stambułu mogli doprowadzić do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Badou Ndiaye. Galatasaray zdobyło bramkę dopiero w 80. minucie za sprawą trafienia Sinana Gumusa, który tym razem nie pomylił się z jedenastego metra. Bramkę na 2:1 w 88. minucie zdobył Algierczyk Sofiane Feghouli. Wynik meczu na 3:1 ustalił, a tym samym przypieczętował zwycięstwo Galatasaray, Marcos do Nascimento, a przy jego trafieniu asystował Marokańczyk Younes Belhanda. Drużyna "Lwów" znad Bosforu, prowadzona obecnie przez FatihaTerima, zdobyła osiemnasty w historii klubu Puchar Turcji. * * * * * *Akhisarspor Belediyespor - Galatasaray SK 1:3 (0:0)Bramki: Manu 56 - Gumus 80, Feghouli 88, Diagne 90+4.Czerwona kartka: Lopes (Akhisarspor, druga żółta).Karny nietrafiony: Ndiaye (Galatasaray, 65).

22.07.2019
Crystal Palace FC złożył ofertę za Reece Jamesa. Chelsea Londyn odrzucił jednak propozycję za młodego prawego obrońcę - donosi "Daily Star". "Orły" szukają zawodnika, który byłby następcą dla Aarona Wan-Bissaki. więcej
22.07.2019
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych godzinach powinna się rozstrzygnąć przyszłość Harry'ego Maguire'a. Środkowy obrońca Leicester City jest już o krok od przejścia do Manchesteru United - donosi "The Independent". więcej
22.07.2019
Atlanta United wygrała u siebie DC United 2:0 w niedzielnym meczu amerykańskiej Major League Soccer. Obie bramki padły w samej końcówce spotkania. Bardzo długo na Mecedens-Benz Stadium był bezbramkowy remis. więcej
21.07.2019
Zenit Sankt Petersburg pokonał na wyjeździe FK Soczi 2:0 w ostatnim niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi.Na Stadionie Olimpijskim "Fiszt" prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił kwadrans przed przerwą Sardar Azmoun. więcej
21.07.2019
Adam Buksa zdobył dla Pogoni Szczecin jedną z bramek, dzięki której drużyna z Pomorza Zachodniego wygrała w Warszawie z Legią 2:1 w niedzielnym spotkaniu inauguracyjnej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. więcej