Puchar Turcji: Galatasaray w finale pokonało Akhisarspor

Piłkarze Galatasaray SK w finale Pucharu Turcji pokonali Akhisarspor Belediyespor 3:1 (0:0) i zdobyli to trofeum. Na Yeni 4 Eylul Stadyumu w Sivas znacznie niżej notowani rywale objęli prowadzenie jedenaście minut po zmianie stron.

Wówczas Elvis Manu dopadł do futbolówki zagranej w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Niespełna dziesięć minut później gracze ze Stambułu mogli doprowadzić do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Badou Ndiaye. Galatasaray zdobyło bramkę dopiero w 80. minucie za sprawą trafienia Sinana Gumusa, który tym razem nie pomylił się z jedenastego metra. Bramkę na 2:1 w 88. minucie zdobył Algierczyk Sofiane Feghouli. Wynik meczu na 3:1 ustalił, a tym samym przypieczętował zwycięstwo Galatasaray, Marcos do Nascimento, a przy jego trafieniu asystował Marokańczyk Younes Belhanda. Drużyna "Lwów" znad Bosforu, prowadzona obecnie przez FatihaTerima, zdobyła osiemnasty w historii klubu Puchar Turcji. * * * * * *Akhisarspor Belediyespor - Galatasaray SK 1:3 (0:0)Bramki: Manu 56 - Gumus 80, Feghouli 88, Diagne 90+4.Czerwona kartka: Lopes (Akhisarspor, druga żółta).Karny nietrafiony: Ndiaye (Galatasaray, 65).

20.05.2019
Dwa gole, czerwoną kartkę i zmarnowany rzut karny zobaczyli kibice na Toyota Stadium w Teksasie. FC Dallas zremisował u siebie z Los Angeles FC 1:1 w niedzielnym meczu amerykańskiej Major League Soccer. więcej
20.05.2019
Toronto Raptors pokonali u siebie po dwóch dogrywkach Milwaukee Bucks 118:112 w meczu numer trzy finału Konferencji Wschodniej fazy playoff NBA 2019. W rywalizacji do czterech zwycięstw drużyna z Kanady przegrywa 1-2. więcej
19.05.2019
Trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot był mocno rozczarowany przegraną w Gdańsku z Lechią 0:2 w meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół z Podlasia ukończył sezon 2018/19 na piątym miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec nie krył satysfakcji po wygranej u siebie z Jagiellonią Białystok 2:0 w meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół z Trójmiasta ukończył sezon 2018/19 na trzecim miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Betard Sparta Wrocław rozbiła u siebie Get Well Toruń 54:36 w drugim niedzielnym zaległym meczu rozgrywek PGE Ekstraligi. Podopieczni Dariusza Śledzia po drugim zwycięstwie w sezonie umocnili się na szóstym miejscu w tabeli. więcej