Puchar Polski: Górnik Zabrze po dogrywce wyeliminował Rozwój

Górnik Zabrze awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. W czwartkowym meczu 1/8 finału pokonał na wyjeździe Rozwój Katowice 4:1. Drużyna z Ekstraklasy potrzebowała do tego dogrywki, bo w regulaminowych 90 minutach był remis 1:1.

Spotkanie było rozgrywane w dość trudnych warunkach, na zmrożonej murawie. Lepiej w mecz weszła drużyna z 2. Ligi, która objęła prowadzenie po rzucie rożnym. Dośrodkował Seweryn Gancarczyk, a gola głową strzelił Michał Płonka. Zarówno zdobywca bramki jak i ten co asystował to byli zawodnicy zabrzańskiego klubu. Podopieczni Marcina Brosza szybko doprowadzili do wyrównania. Paweł Bochniewicz zagrał za linię obrony, a skuteczny strzał głową oddał Jesus Jimenez. W drugiej połowie przewagę mieli goście, ale po strzałach Szymona Żukrowskiego oraz wprowadzonego Igora Angulo piłka minimalnie mijała słupek i potrzebna była dogrywka. W niej mocno naciskał Górnik, ale bramkarz Bartosz Soliński dwukrotnie nogami odbił piłkę nogami w pojedynkach z Jimenezem i Angulo. W jej drugiej połowie niemal wszyscy piłkarze Rozwoju bronili się już praktycznie w polu karnym. To skończyło się utratą bramki. Mocne dośrodkowanie Adama Wolniewicza i precyzyjny strzał głową Kamila Zapolnika, po którym futbolówka wpadła w dolny róg bramki tuż przy samym słupku. Na 3:1, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trafił Szymon Matuszek. W doliczonym czasie gry rezultat strzałem z rzutu karnego ustalił Łukasz Wolsztyński. *****Rozwój Katowice - Górnik Zabrze 1:4 (1:1, 1:1)Bramki: Płonka 27 - Jimenez 34, Zapolnik 108, Matuszek 113, Wolsztyński 120+3. Rozwój Katowice: Soliński - Lepiarz, Gancarczyk Niedojad (102. Gembicki), Płonka, Wrzesień (110. Baranowicz), Gałecki (115. Kamiński), Lazar (66. Olszewski), Kukliński, Mońka. Górnik Zabrze: Bielica - Wolniewicz, Koj, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Nowak (46. Matuszek), Ambrosiewicz, Żurkowski (91. Ł. Wolsztyński), Jimenez - Smuga (46. Zapolnik), Urynowicz (66. Angulo). Żółte kartki: Kuliński, Gancarczyk. Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

21.05.2019
Nie dojdzie do zmiany trenera w Minnesota Timberwolves. Klub ostatecznie na stałe zatrudnił Ryana Suandersa - poinformowano w oficjalnym komunikacie. W trakcie minionego sezonu zwolniony został Tom Thibodeau. więcej
21.05.2019
Golden State Warriors po dogrywce pokonali na wyjeździe Portland Trail Blazers 119:117 i wygrali całą serię 4-0. Wojownicy po raz piąty z rzędu awansowali do finałów NBA. więcej
20.05.2019
Osasuna Pampeluna zagra w przyszłym sezonie w rozgrywkach Primera Division. Zespół z Nawarry bezpośredni awans zawdzięcza poniedziałkowej przegranej Albacete Balompie z Granada CF 0:1 w meczu 39. więcej
20.05.2019
Żużlowcy Ipswich Witches pokonali u siebie Wolverhampton Wolves 46:44 w poniedziałkowym spotkaniu brytyjskiej SGB Premiership. Wśród gospodarzy czterokrotnie na torze pojawiał się Krystian Pieszczek. więcej
20.05.2019
Joel Valencia został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2018/19 podczas poniedziałkowej gali LOTTO Ekstraklasy. Reprezentujący Piasta Gliwice Ekwadorczyk zwyciężył także w kategorii nominowanych do wyróżnień pomocników. więcej