Puchar Ligi Angielskiej: Imponujące zwycięstwo MC, cztery gole Gabriela Jesusa

Manchester City rozgromił przed własną publicznością Burton Albion FC 9:0 (4:0) w półfinałowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej. Rewanż zaplanowano za dwa tygodnie.

Na Etihad Stadium wynik konfrontacji już po pięciu minutach gry otworzył celnym uderzeniem głową Kevin De Bruyne. Reprezentantowi Belgii precyzyjnie dośrodkował w pole karne Hiszpan David Silva. Później popis skutecznej gry dał Gabriel Jesus, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Trafienia Brazylijczyka rozdzieliły jeszcze gole Ukraińca Ołeksandra Zinczenko, który skierował piłkę do siatki po kapitalnym lobie z dystansu oraz Philipa Fodena. Imponujące zwycięstwo przypieczętowali jeszcze Kyle Walker oraz Algierczyk Riyad Mahrez, który ustalił wynik sześć minut przed końcem technicznym, płaskim strzałem. W drugiej półfinałowej parze rywalizują Tottenham i Chelsea. Po pierwszej odsłonie derbowych zmagań w Londynie bliżej awansu są "Koguty", które zwyciężyły u siebie 1:0. * * * * * *Manchester City - Burton Albion FC 9:0 (4:0) Bramki: De Bruyne 5, Gabriel Jesus 30, 34, 57, 65, Zinczenko 37, Foden 62, Walker 70, Mahrez 84.

19.03.2019
Rayo Vallecano szuka nowego szkoleniowca. Działacze klubu z Campo de Fetbol de Vallecas chcą zatrudnić Paco Jemeza - donoszą hiszpańskie media. "Los Vallecanos" w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Villarreal CF 1:3. więcej
19.03.2019
Reprezentacja Szkocji po raz ostatni na wielkim turnieju zagrała w 1998 roku, a były to mistrzostwa świata we Francji. Teraz awans do Euro 2020 zamierza wywalczyć z nią selekcjoner Alex McLeish. więcej
19.03.2019
Raphael Varane może opuścić Real Madryt. Środkowy obrońca poinformował o tym działaczy "Królewskich", że rozważa taką decyzję - donosi "L'Equipe". Reprezentant Francji w obecnym sezonie mocno rozczarowuje. więcej
19.03.2019
San Antonio Spurs wygrali dziewiąty mecz z rzędu w lidze NBA. W poniedziałek drużyna z Teksasu pokonała we własnej hali Golden State Warriors 111:105. Ostrogi to zespół prezentujący obecnie najlepszą formę w całej lidze. więcej