Puchar Króla: Wysoka wygrana i awans Realu Madryt

Real Madryt pokonał przed własną publicznością UD Melilla 6:1 (3:0) w meczu 1/16 finału Pucharu Króla i awansował do kolejnego etapu rozgrywek. Na Santiago Bernabeu dwa gole w dwie minuty strzelił dla gospodarzy Marco Asensio.

Najpierw Hiszpan w 33. minucie po zagraniu Carvalaja oddał strzał z krawędzi pola karnego i trafił tuż przy lewym słupku. Natomiast w 35. minucie dzięki dośrodkowaniu Juniora Viniciusa 22-letni pomocnik zdołał umieścić futbolówkę w pustej siatce.W 39. minucie trzecią bramkę dla Realu zdobył Javier Sanchez, a przy jego trafieniu asystował Asensio. Bramkę na 4:0 w 47. minucie zdobył Isco, który zamknął podanie Ceballosa i strzałem z okolicy dwudziestego metra pokonał golkipera rywali. W 75. minucie piąte trafienie na rzecz madrytczyków zapisał na swoim koncie Junior Vinicius, z kolei szóstego gola strzelił Isco. W 81. minucie przyjezdni zdobyli jedyną bramkę w tym spotkaniu, za sprawą Yacine'a Qasmiego, który skutecznie egzekwował rzut karny.UD Melilla to zespół, który obecnie występuje w Segunda Division B i zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. "Królewscy" z dorobkiem 23 punktów plasują się na piątej w zestawieniu Primera Division. Wcześniej do 1/8 finału awansowały również Valencia CF, Getafe CF, CD Leganes, Espanyol Barcelona, Atletico Madryt, Girona FC, Sevilla FC, Villarreal CF, Real Sociedad, FC Barcelona, Real Valladolid i Levante UD. * * * * * * Real Madryt - UD Melilla 6:1 (3:0)Bramki: Asensio 33, 35, Sanchez 39, Isco 47, 83, Vinicius 75 - Quasmi 81-karny.Pierwszy mecz: 4:0. Awans: Real Madryt.

23.02.2019
Trener Lecha Poznań Adam Nawałka z dużym spokojem przyjął wygraną u siebie z Legią Warszawa 2:0 (1:0) w szlagierze 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. więcej
23.02.2019
Trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto nie ukrywał rozczarowania przegraną w Poznaniu z Lechem 0:2 w szlagierze 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Portugalczyka doznali drugiej z rzędu i piątej w bieżących rozgrywkach porażki, po której pozostali jeszcze wiceliderem klasyfikacji. więcej
23.02.2019
Piłkarze Deportivo Alaves Vitoria zremisowali u siebie z Celtą Vigo 0:0 w trzecim sobotnim meczu 24. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Mendizorrotza nie było zbyt wiele dogodnych okazji i obaj golkiperzy bez większego trudu zachowali czyste konta. więcej
23.02.2019
Piłkarze Leicester City ulegli u siebie Crystal Palace Londyn 1:4 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na King Power Stadium cichym bohaterem spotkania był James McArthur. więcej
23.02.2019
Lech Poznań wygrał u siebie z Legią Warszawa 2:0 (1:0) w szlagierowym sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. "Kolejorz" po jedenastym zwycięstwie w sezonie przesunął się na piąte miejsce w tabeli. więcej