Puchar Króla: Sevilla FC o krok od finału

Sevilla FC pokonała bez większych problemów na własnym stadionie w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Króla Celtę Vigo 4:0 (1:0) i tym samym jest już o krok od awansu do wielkiego finału.

Bramki w starciu na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan strzelali odpowiednio 30-letni francuski środkowy obrońca Adil Rami, Kevin Gameiro, który dwa razy wpakował futbolówkę do siatki 20-letniego Rubena Blanco, oraz Michael Krohn-Dehli.

Ostateczny wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w 27. minucie rzutu karnego, podyktowanego za faul w szesnastce Evera Banegi, nie potrafił zamienić na gola dobrze grający przez całe spotkanie Kevin Gameiro.

W składzie Sevillistas zabrakło Grzegorza Krychowiaka. 26-letni reprezentant Polski doznał ostatnio na treningu kontuzji kolana i w efekcie nie będzie zdolny do gry przez najbliższe kilka tygodni.

*******
Sevilla FC - Celta Vigo 4:0 (1:0)
Bramki: Rami 45, Gameiro 59, 62, Krohn-Dehli 87.

13.12.2018
Łudogorec Razgrad zremisował u siebie z FC Zurych 1:1 (1:1) w meczu szóstej kolejki grupy A rozgrywek Ligi Europy. Na obiekcie mistrzów Bułgarii, którzy już wcześniej pozbawili się szans na awans do fazy pucharowej, w podstawowym składzie gospodarzy wystąpili Jacek Góralski oraz Jakub Świerczok. więcej
13.12.2018
Rapid Wiedeń pokonał przed własną publicznością Glasgow Rangers 1:0 (0:0) w najważniejszym meczu szóstej kolejki grupy G rozgrywek Ligi Europy. Na Allianz Stadion losy konfrontacji rozstrzygnął sześć minut przed końcem płaskim strzałem w długi róg Dejan Ljubicic. więcej
13.12.2018
Sevilla FC rozbiła u siebie FK Krasnodar 3:0 (2:0) w najważniejszym meczu szóstej kolejki grupy J rozgrywek Ligi Europy. Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan dwubramkowe prowadzenie gospodarzom zapewnił po zaledwie dziesięciu minutach gry Francuz Wissam Ben Yedder. więcej
13.12.2018
Besiktas Stambuł uległ u siebie Malmoe FF 0:1 (0:0) w najważniejszym meczu szóstej kolejki grupy I rozgrywek Ligi Europy. Na Vodafone Stadyumu zwycięskiego gola dla gości strzelił sześć minut po zmianie stron Marcus Antonsson. więcej
13.12.2018
PAOK Saloniki uległ u siebie BATE Borysów 1:3 (0:3) w najważniejszym meczu szóstej kolejki grupy L rozgrywek Ligi Europy. Na Stadio Toumbas jeszcze przed przerwą do siatki gospodarzy trafiali Maksim Skawysz oraz dwukrotnie Mikałaj Sihniewicz, który po zmianie stron został również ukarany czerwoną kartką. więcej