Puchar Króla: Girona FC wyeliminowała Deportivo Alaves

Girona FC pokonała u siebie Deportivo Alaves 2:1 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się remisem 2:2.

Na Estadio Municipal de Montilivi po ponad godzinie gry bliżej awansu byli goście z Kraju Basków, którzy prowadzili po tym, jak Pedro Alcala niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Szesnaście minut przed końcem wyrównał jednak Alex Granell, a pięć minut później losy konfrontacji rozstrzygnął na korzyść gospodarzy Portu. Oprócz zespołu z Katalonii w kolejnej rundzie zagra także Atletico Madryt. "Rojiblancos" rozbili u siebie w rewanżu UE Sant Andreu 4:0, strzelając wszystkie gole po przerwie. Wcześniej do 1/8 finału awansowały również Valencia CF, Getafe CF, CD Leganes i Espanyol Barcelona. * * * * * *Wyniki zakończonych środowych spotkań: Atletico Madryt - UE Sant Andreu 4:0 (0:0)Bramki: Lemar 48, Kalinić 53, Correa 55, Vitolo 81. Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Atletico. Girona FC - Deportivo Alaves 2:1 (0:0)Bramki: Granell 74, Portu 79 - Alcala 62-samobójcza. Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Girona FC.

09.12.2018
Piłkarze River Plate Buenos Aires pokonali po dogrywce Boca Juniors Buenos Aires 3:1 (1:1, 0:1) w rewanżowym meczu finałowym rozgrywek Copa Libertadores rozegranym w Madrycie. więcej
09.12.2018
Betis Sewilla pokonał u siebie Rayo Vallecano 2:0 (0:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 15. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Benito Villamarin wynik konfrontacji otworzył po niespełna godzinie gry Giovani Lo Celso. więcej
09.12.2018
Trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto był zadowolony z remisu w Gdańsku z Lechią 0:0 w szlagierowym niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. więcej
09.12.2018
Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec nie miał większych zastrzeżeń pod adresem swoich podopiecznych po remisie u siebie z Legią Warszawa 0:0 w drugim niedzielnym meczu 18. więcej
09.12.2018
Rory Schlein przedłużył kontrakt z Wolverhampton Wolves - poinformował oficjalny serwis SGB Premiership.Doświadczony Australijczyk jest już piątym zawodnikiem, który zdecydował się na ściganie w przyszłym roku dla zespołu z Monmore Green. więcej