Primera Division: Sevilla FC zremisowała z SD Eibar

Sevilla FC zremisowała przed własną publicznością z SD Eibar 2:2 (0:1) w niedzielnym meczu 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Fabian Orellana.

Chilijski pomocnik w 22. minucie przeprowadził udaną akcję indywidualną, zakończoną strzałem tuż przy lewym słupku. Drugą bramkę dla gości zdobył w 63. minucie Charles, który najwyżej wyskoczył do piłki zagranej ze stałego fragmentu gry i głową wpakował ją do siatki. Autorem pierwszego trafienia dla gospodarzy był Wissam Ben Yedder, który wpisał się na listę strzelców w 88. minucie, a przy jego trafieniu asystował Franco Vazquez. Kiedy wszystko wskazywało na to, że trzy punkty zgarnie SD Eibar, bramkę na wagę remisu już w doliczonym czasie gry zdobył Pablo Sarabia. Andaluzyjczycy kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 84. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Ever Banega. Podopieczni Pablo Machina zajmują obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie 37 punktów. Drużyna Jose Mendilibara uzbierała dotąd 30 "oczek", co daje jej 10. lokatę.* * * * * *Sevilla FC - SD Eibar 2:2 (0:1)Bramki: Ben Yedder 88, Sarabia 90+2 - Orellana 22, Charles 63. Czerwona kartka: Banega (druga żółta).

23.02.2019
Athletic Bilbao pokonał przed własną publicznością SD Eibar 1:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 24. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.Na San Mames derby Kraju Basków rozpoczęły się znakomicie dla gospodarzy, bowiem już w pierwszej minucie Yuri Berchiche przytomnie wycofał piłkę w polu karnym przyjezdnych i wbiegający Raul Garcia uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi lokalnych rywali. więcej
23.02.2019
Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Wisłę Kraków 1:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Stokowca po czternastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na czele tabeli, zwiększając do siedmiu punktów przewagę nad broniącą tytułu Legią Warszawa. więcej
23.02.2019
Trener Lecha Poznań Adam Nawałka z dużym spokojem przyjął wygraną u siebie z Legią Warszawa 2:0 (1:0) w szlagierze 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. więcej
23.02.2019
Trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto nie ukrywał rozczarowania przegraną w Poznaniu z Lechem 0:2 w szlagierze 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Portugalczyka doznali drugiej z rzędu i piątej w bieżących rozgrywkach porażki, po której pozostali jeszcze wiceliderem klasyfikacji. więcej
23.02.2019
Piłkarze Deportivo Alaves Vitoria zremisowali u siebie z Celtą Vigo 0:0 w trzecim sobotnim meczu 24. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Mendizorrotza nie było zbyt wiele dogodnych okazji i obaj golkiperzy bez większego trudu zachowali czyste konta. więcej