Primera Division: Pięć goli w Madrycie i trzecie z rzędu zwycięstwo Atletico

Atletico Madryt pokonało u siebie Valencia CF 3:2 (1:1) w najciekawszym środowym meczu 34. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Wanda Metropolitano prowadzenie gospodarzom zapewnił po dziewięciu minutach gry strzałem z bliska Alvaro Morata, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne Juanfran.

Dziewięć minut przed przerwą wyrównał płaskim uderzeniem z kilku metrów Francuz Kevin Gameiro. Cztery minut po zmianie stron jego rodak Antoine Griezmann popisał się efektownym strzałem głową i odzyskał przewagę podopiecznym Diego Simeone. Niespełna kwadrans przed końcem podyktowany rzut karny wykorzystał Dani Parejo, ale odpowiedź "Rojiblancos" była znów szybka i skuteczna. Zaledwie cztery minuty później losy konfrontacji rozstrzygnął kapitalnym uderzeniem z dystansu Argentyńczyk Angel Correa. Zespół z Kastylii po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnił się na drugiej pozycji w tabeli. "Nietoperze" natomiast doznały szóstej porażki w sezonie i pozostały na piątej lokacie. * * * * * *Atletico Madryt - Valencia CF 3:2 (1:1) Bramki: Morata 9, Griezmann 49, Correa 81 - Gameiro 36, Parejo 77-karny.

19.05.2019
Trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot był mocno rozczarowany przegraną w Gdańsku z Lechią 0:2 w meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół z Podlasia ukończył sezon 2018/19 na piątym miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec nie krył satysfakcji po wygranej u siebie z Jagiellonią Białystok 2:0 w meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół z Trójmiasta ukończył sezon 2018/19 na trzecim miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Betard Sparta Wrocław rozbiła u siebie Get Well Toruń 54:36 w drugim niedzielnym zaległym meczu rozgrywek PGE Ekstraligi. Podopieczni Dariusza Śledzia po drugim zwycięstwie w sezonie umocnili się na szóstym miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Trener Zagłębia Lubin Ben van Dael nie miał większych zastrzeżeń pod adresem swoich podopiecznych po remisie w Warszawie z Legią 2:2 w meczu 37. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. więcej
19.05.2019
Trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković nie krył rozczarowania po remisie z Zagłębiem Lubin 2:2 w meczu 37. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Stołeczna drużyna z Łazienkowskiej zakończyła sezon 2018/19 na drugim miejscu w tabeli i zagra dzięki temu w eliminacjach Ligi Europy. więcej