Primera Division: FC Barcelona straciła pierwsze punkty

FC Barcelona zremisowała na własnym boisku z Gironą 2:2 w ostatnim niedzielnym meczu piątej kolejki Primera Division. Mistrzowie Hiszpanii od 35. minuty grali w osłabieniu.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli podopieczni Ernesto Valverde, którzy do tej pory mieli na koncie komplet punktów. W 19. minucie FC Barcelona objęła prowadzenie po golu Lionela Messiego.Problemy dla "Dumy Katalonii" rozpoczęły się w 35. minucie, kiedy to czerwoną kartkę, po uderzeniu lockiem, otrzymał Clement Lenglet. Girona szybko wykorzystała grę w przewadze, bo tuż przed przerwą wyrównał z bliska Cristian Stuani.W drugiej połowie goście wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Stuani. "Blaugranie" jeden z punkt w derbach Katalonii uratował w 63. minucie Gerard Pique, po sytuacyjnym strzale głową.Mimo remisu FC Barcelona pozostała liderem La Liga, ma na koncie 13 punktów, tyle samo co drugi Real Madryt. Girona natomiast jest szósta z dorobkiem ośmiu punktów.* * * * * *FC Barcelona - Girona FC 2:2 (1:1)Bramki: Messi 19, Pique 63 - Stuani 45, 51.Czerwona kartka: Lenglet (35, FC Barcelona) - za uderzenie łokciem.

16.10.2018
Dariusz Śledź od listopada 2018 roku będzie trenerem drużyny Betard Sparty Wrocław - poinformowali czterokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie. więcej
16.10.2018
Stanisław Burza został trenerem Speedway Wandy Kraków - poinformował klub z Małopolski na swojej oficjalnej stronie. Umowa będzie obowiązywać w sezonie 2019 z opcją przedłużenia o kolejny rok. więcej
16.10.2018
Dziennik "Manchester Evening Standard" poinformował, że Jose Mourinho nalega, by klub zaoferował dwóm piłkarzom przedłużenie kontraktów.Portugalski szkoleniowiec chce, by włodarze ekipy "Czerwonych Diabłów" zaoferowali przedłużenie kontraktów Juanowi Macie oraz Anderowi Herrerze. więcej
16.10.2018
Włodarze SSC Napoli znów są zainteresowani pozyskaniem Santiago Ariasa z Atletico Madryt - informuje dziennik "Corriere dello Sport".Neapolitańczycy przygotowują ofertę za transfer reprezentanta Kolumbii i w styczniu przyszłego roku chcą zaoferować za jego pozyskanie ok. więcej
16.10.2018
Manchester City to kolejny klub, który dołącza do wyścigu o pozyskanie Frenkie de Jonga z Ajaxu Amsterdam. Według "Mundo Deportivo" mistrzowie Anglii są gotowi zapłacić 62 miliony funtów. więcej