Priemjer Liga: Zenit bliżej mistrzostwa po wygranej z Dynamem

Zenit St. Petersburg wygrał na własnym boisku z Dynamem Moskwa 2:0 (0:0) w meczu 25. kolejki Priemjer Ligi. Dla gospodarzy to siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie.

Piłkarze Zenitu losy spotkania rozstrzygnęli w sześć minut. Po godzinie gry gola strzelił Artiom Dziuba, który trafił głową. To jego ósma bramka w tym sezonie.Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 66. minucie Sardar Azmoun. Irańczyk szóstego gola w rozgrywkach strzelił z bliska po zamieszaniu przed bramką gości.Zenit kontynuuje serię ośmiu spotkań z rzędu bez porażki. Podopieczni Sergeya Semaka prowadzą w tabeli rosyjskiej ekstraklasy z dorobkiem 54 punktów. Na pięć kolejek przed końcem mają o osiem punktów więcej niż drugi Lokomotiw Moskwa.Dynamo natomiast na finiszu chce uniknąć gry w barażach o utrzymanie. Obecnie jest dwunaste, mając na koncie 28 punktów.* * * * * *Zenit St. Petersburg - Dynamo Moskwa 2:0 (0:0)Bramki: Dziuba 60, Azmoun 66.

19.05.2019
Trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot był mocno rozczarowany przegraną w Gdańsku z Lechią 0:2 w meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół z Podlasia ukończył sezon 2018/19 na piątym miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec nie krył satysfakcji po wygranej u siebie z Jagiellonią Białystok 2:0 w meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół z Trójmiasta ukończył sezon 2018/19 na trzecim miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Betard Sparta Wrocław rozbiła u siebie Get Well Toruń 54:36 w drugim niedzielnym zaległym meczu rozgrywek PGE Ekstraligi. Podopieczni Dariusza Śledzia po drugim zwycięstwie w sezonie umocnili się na szóstym miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Trener Zagłębia Lubin Ben van Dael nie miał większych zastrzeżeń pod adresem swoich podopiecznych po remisie w Warszawie z Legią 2:2 w meczu 37. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. więcej
19.05.2019
Trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković nie krył rozczarowania po remisie z Zagłębiem Lubin 2:2 w meczu 37. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Stołeczna drużyna z Łazienkowskiej zakończyła sezon 2018/19 na drugim miejscu w tabeli i zagra dzięki temu w eliminacjach Ligi Europy. więcej