Priemjer Liga: Rubin pokonał beniaminka

Rubin Kazań pokonał na własnym stadionie FK Tom Tomsk 2:1 (1:0) w drugim poniedziałkowym spotkaniu 8. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Gospodarze objęli prowadzenie dziewiętnaście minut przed przerwą, po trafieniu Brazylijczyka Jonathasa, ale cztery minuty po zmianie stron wyrównał Bośniak Ognjen Vranjes.

Zwycięskiego gola dla zespołu z Tatarstanu zdobył jedenaście minut przed końcem Rusłan Kambołow. Dzięki drugiej wygranej w sezonie dwukrotni mistrzowie Rosji przesunęli się na dziesiąte miejsce w tabeli.

Beniaminek z Syberii doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i z dwoma punktami mniej od poniedziałkowych rywali jest na dwunastej pozycji w klasyfikacji.

* * * * * * *
Rubin Kazań - FK Tom Tomsk 2:1 (1:0)
Bramki: Jonathas 26, Kambołow 79 - Vranjes 49.

14.12.2018
W 19. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock przegrała u siebie z Wisłą Kraków 1:2. Trener gospodarzy przyznał, że "Biała Gwiazda" wygrała dzięki temu, że była skuteczniejsza. więcej
14.12.2018
W 19. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock 2:1. Trener gości Maciej Stolarczyk przyznał, że to bardzo cenne zwycięstwo dla "Białej Gwiazdy". więcej
14.12.2018
Trener Manchesteru City Josep Guardiola zapowiedział w telewizji "Sky Sports", że mistrzowie Anglii w najbliższym oknie transferowym nie planują sprowadzać nowych zawodników. więcej
14.12.2018
W meczu inaugurującym 19. kolejkę LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock 2:1. Oba gole dla "Białej Gwiazdy" strzelił Zdenek Ondrasek. więcej
14.12.2018
W 19. kolejce LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Trener gości Waldemar Fornalik, mimo braku kilku podstawowych zawodników, wierzy, że jego drużyna może wygrać z mistrzem Polski. więcej