Premier League: Gol Mohameda Salaha dał zwycięstwo "The Reds"

Liverpool FC pokonał na wyjeździe Brighton & Hove Albion 1:0 w sobotnim meczu 22. kolejki angielskiej Premier League. Dzięki tej wygranej "The Reds" umocnili się na pozycji lidera.

Zespół z czerwonej części dzielnicy Merseyside długo musiał czekać na strzelenie gola. Udało się to tuż po przerwie. Rzut karny wywalczył Mohamed Salah, a po chwili sam pewnym strzałem zamienił go na bramkę, która ostatecznie zapewniła jego drużynie wygraną.Podopieczni Jurgena Kloppa są liderem tabeli i mają siedem punktów przewagi nad Manchesterem City, który w poniedziałek zmierzy się u siebie z Wolverhampton Wanderers. "The Reds" w następnej kolejce zagrają na Anfield z Crystal Palace FC. Natomiast "Mewy" plasują się na 13. pozycji. Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Manchester United. W podstawowym składzie Southampton FC po raz kolejny zagrał Jan Bednarek. "Święci" wygrali na wyjeździe z Leicester City 2:1. Przy wyniku 0:0 polski defensor popisał się świetną interwencją, wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej po strzale jednego z rywali. Potem jego koledzy strzelili dwa gole (James Ward Prowse i Shane Long), które przedzieliła czerwona kartka dla jednego z graczy Southampton (Yann Valery). "Lisy", mimo gry w przewadze przez całą drugą połowę, zdołały tylko zdobyć honorową bramkę. *****Wyniki sobotnich meczów 22. kolejki Premier League rozegranych o godzinie 16:Brighton & Hove Albion - Liverpool FC 0:1 (0:0)Bramka: Salah 50 (rzut karny).Burnley FC - Fulham FC 2:1 (2:1)Bramki: Bryan 20 (sam.), Odo 23 (sam.) - Schurrle 2.Cardiff City - Huddersfield Town 0:0Crystal Palace FC - Watford FC 1:2 (1:0)Bramki: Cathart 38 (sam.) - Cathart 67, Cleverley 75.Leicester City - Southampton FC 1:2 (0:2)Bramki: Ndidi 58 - Ward-Prowse 11 (rzut karny), Long 45+2.Czerwona kartka: Valery 45 (Southampton FC) - za dwie żółte.

19.03.2019
Rayo Vallecano szuka nowego szkoleniowca. Działacze klubu z Campo de Fetbol de Vallecas chcą zatrudnić Paco Jemeza - donoszą hiszpańskie media. "Los Vallecanos" w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Villarreal CF 1:3. więcej
19.03.2019
Reprezentacja Szkocji po raz ostatni na wielkim turnieju zagrała w 1998 roku, a były to mistrzostwa świata we Francji. Teraz awans do Euro 2020 zamierza wywalczyć z nią selekcjoner Alex McLeish. więcej
19.03.2019
Raphael Varane może opuścić Real Madryt. Środkowy obrońca poinformował o tym działaczy "Królewskich", że rozważa taką decyzję - donosi "L'Equipe". Reprezentant Francji w obecnym sezonie mocno rozczarowuje. więcej
19.03.2019
San Antonio Spurs wygrali dziewiąty mecz z rzędu w lidze NBA. W poniedziałek drużyna z Teksasu pokonała we własnej hali Golden State Warriors 111:105. Ostrogi to zespół prezentujący obecnie najlepszą formę w całej lidze. więcej