Nie będzie meczów barażowych Unii Leszno z Orłem Łódź

W sezonie 2016 nie dojdą do skutku mecze barażowe - poinformowała na swojej oficjalnej stronie FOGO Unia Leszno.

Podopieczni Adama Skórnickiego zajęli VII miejsce w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi i zgodnie z regulaminem powinni zmierzyć się z drugim zespołem Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Zwycięzcą zmagań na drugim szczeblu rozgrywek został jednak Lokomotivu Daugavpils, który drugi rok z rzędu wygrał rozgrywki I ligi, jednak zgodnie z obowiązującym od kilku lat regulaminem Łotysze nie mają prawa awansować do PGE Ekstraligi.

Zgodnie z powyższym zaproszenie do startu w PGE Ekstralidze ma dostać ekipa Orła Łódź, a w przypadku rezygnacji łodzian propozycję otrzyma Włókniarz Częstochowa.

Jeżeli sternicy obu klubów odmówią, wówczas zostanie ogłoszony konkurs o "dziką kartę", na starty w PGE Ekstralidze w sezonie 2017.

FOGO Unia Leszno może na tej podstawie zacząć już budowanie składu na sezon 2017 bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych.

(za info.ksul.pl)
Tagi: żużel

23.09.2018
FC Barcelona zremisowała na własnym boisku z Gironą 2:2 w ostatnim niedzielnym meczu piątej kolejki Primera Division. Mistrzowie Hiszpanii od 35. minuty grali w osłabieniu. więcej
23.09.2018
Betis Sewilla zremisował u siebie z Athletic Bilbao 2:2 (0:2) w przedostatnim niedzielnym meczu piątej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Benito Villamarin prowadzenie "Los Leones" zapewnił z bliska po siedmiu minutach gry Inaki Williams. więcej
23.09.2018
W niedzielnym meczu 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 3:1 (0:1). Trener gości Ireneusz Mamrot podkreśla, że jego podopieczni zagrali dwie różne połowy. więcej
23.09.2018
Philadelphia Union pokonała u siebie Sporting Kansas City 2:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu rozgrywek Major League Soccer. Na Talen Energy Stadium prowadzenie miejscowym zapewnił niespełna dwadzieścia minut przed końcem Jay Simpson. więcej
23.09.2018
- Graliśmy o pełną pulę, ale nie do końca było to widać. Nie będę mówił czy to zbyt wysoki wynik czy nie. Ważne jest to, aby wyciągnąć wnioski z tej porażki - powiedział Waldemar Fornalik podczas konferencji prasowej. więcej