NBA: Zmarł Nate Thurmond, legenda Warriors

W wieku 74 lat zmarł zmarł Nate Thurmond, były znakomity koszykarz, który w latach 60. i 70 XX wieku występował na parkietach NBA. Był członkiem koszykarskiej Galerii Sław.

Thurmond przez 11 lat grał dla San Francisco i Golden State Warriors. W 1974 roku przeniósł się do Chicago Bulls. Center karierę zakończył w 1977 roku w barwach Cleveland Cavaliers.

Mierzący 211 centymetrów zawodnik siedem razy wystąpił w Meczu Gwiazd. Wyrobił sobie reputację bardzo dobrego defensora, który świetnie walczył na tablicach. Był ambasadorem Warriors. Znajduje się się na liście 50 najlepszych zawodników wszech czasów NBA. Thurmond, który chorował na białaczkę, zmarł w sobotę.

23.09.2018
FC Barcelona zremisowała na własnym boisku z Gironą 2:2 w ostatnim niedzielnym meczu piątej kolejki Primera Division. Mistrzowie Hiszpanii od 35. minuty grali w osłabieniu. więcej
23.09.2018
Betis Sewilla zremisował u siebie z Athletic Bilbao 2:2 (0:2) w przedostatnim niedzielnym meczu piątej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Benito Villamarin prowadzenie "Los Leones" zapewnił z bliska po siedmiu minutach gry Inaki Williams. więcej
23.09.2018
W niedzielnym meczu 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 3:1 (0:1). Trener gości Ireneusz Mamrot podkreśla, że jego podopieczni zagrali dwie różne połowy. więcej
23.09.2018
Philadelphia Union pokonała u siebie Sporting Kansas City 2:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu rozgrywek Major League Soccer. Na Talen Energy Stadium prowadzenie miejscowym zapewnił niespełna dwadzieścia minut przed końcem Jay Simpson. więcej
23.09.2018
- Graliśmy o pełną pulę, ale nie do końca było to widać. Nie będę mówił czy to zbyt wysoki wynik czy nie. Ważne jest to, aby wyciągnąć wnioski z tej porażki - powiedział Waldemar Fornalik podczas konferencji prasowej. więcej