NBA: Zmarł Nate Thurmond, legenda Warriors

W wieku 74 lat zmarł zmarł Nate Thurmond, były znakomity koszykarz, który w latach 60. i 70 XX wieku występował na parkietach NBA. Był członkiem koszykarskiej Galerii Sław.

Thurmond przez 11 lat grał dla San Francisco i Golden State Warriors. W 1974 roku przeniósł się do Chicago Bulls. Center karierę zakończył w 1977 roku w barwach Cleveland Cavaliers.

Mierzący 211 centymetrów zawodnik siedem razy wystąpił w Meczu Gwiazd. Wyrobił sobie reputację bardzo dobrego defensora, który świetnie walczył na tablicach. Był ambasadorem Warriors. Znajduje się się na liście 50 najlepszych zawodników wszech czasów NBA. Thurmond, który chorował na białaczkę, zmarł w sobotę.

13.12.2017
Swansea City przegrało u siebie z Manchesterem City 0:4 (0:2) w środowym meczu 17. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na Liberty Stadium całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Łukasz Fabiański. więcej
13.12.2017
Cracovia przegrała u siebie z Wisłą Kraków 1:4 (0:2) w szlagierowo zapowiadającym się środowym meczu 20. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Michała Probierza doznali w ten sposób drugiej porażki z rzędu i spadli na piętnastą pozycję w klasyfikacji. więcej
13.12.2017
Feyenoord Rotterdam zremisował u siebie z SC Heerenveen 1:1 (1:1) w środowym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na De Kuip obrońcy tytułu objęli prowadzenie cztery minuty przed przerwą, kiedy to kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę z narożnika pola karnego popisał się Steven Berghuis. więcej
13.12.2017
Wisła Płock przed własną publicznością zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 2:2 (2:2) w meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Jerzego Brzęczka zremisowali trzeci meczu w sezonie, uzbierali dotąd 27 "oczek", co daje im 9. więcej
13.12.2017
VVV Venlo uległ u siebie FC Utrecht 0:1 (0:1) w trzecim środowym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na Seacon Stadion - De Koel prowadzenie do przerwy przyjezdnym zapewnił płaskim strzałem w długi róg Gyrano Kerk. więcej