NBA: Wizards ulegli po dogrywce Cavaliers

Washington Wizards ulegli u siebie po dogrywce Cleveland Cavaliers 135:140 w poniedziałkowym spotkaniu National Basketball Association.

Marcin Gortat na parkiecie Verizon Center przebywał tym razem 37 minut i 55 sekund.

Polak w tym czasie rzucił szesnaście punktów oraz zaliczył osiem zbiórek, a także po trzy asysty i bloki.

Wśród miejscowych prym wiódł Bradley Beal, który zapisał na swoim koncie 41 punktów oraz osiem asyst. 25 "oczek" zgromadził Otto Porter Jr, a 22 punkty i dwanaście asyst uzbierał John Wall.

Obrońców mistrzowskich pierścieni do sukcesu poprowadził Kevin Love, który wywalczył 39 punktów i dwanaście zbiórek. 32 "oczka" i siedemnaście asyst zanotował LeBron James, który kapitalnym rzutem z dystansu uchronił gości przed przegraną, doprowadzając do dogrywki.

"Czarodzieje" po tej porażce spadli na czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. "Kawalerzyści" z Ohio natomiast dzięki trzeciej wygranej z rzędu umocnili się na czele tej klasyfikacji.