NBA: Tim Duncan ogłosił koniec kariery!

Tim Duncan ogłosił w poniedziałek zakończenie swojej kariery w NBA - poinformowała stacja "ESPN".

Pochodzący z Wysp Dziewiczych 40-letni koszykarz całą przygodę z najlepszą zawodową koszykarską ligą świata związał z San Antonio Spurs.

W ekipie z Teksasu spędził w sumie dziewiętnaście sezonów, podczas których pięciokrotnie sięgał po mistrzowskie pierścienie. NBA wygrywał z "Ostrogami" w latach 1999, 2003, 2005, 2007 i 2014.

Trzykrotnie (1999, 2003 i 2005) wybierany był najlepszym graczem finałów. Zdobył również brązowy medal z kadrą USA podczas igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku.

Ostatnim meczem Duncana w minionym sezonie była szósta konfrontacja Spurs z Oklahoma City Thunder (99:113 - przyp. red.) w finale Konferencji Zachodniej. 12 maja zdobył wówczas 19 punktów i zaliczył pięć zbiórek, przebywając na parkiecie 34 minuty.
Tagi: NBA | sport news

17.12.2017
Trener Zagłębia Lubin Mariusz Lewandowski nie krył satysfakcji po wyjazdowej wygranej z Wisłą Kraków 2:1 w drugim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy. więcej
17.12.2017
Trener Wisły Kraków Radosław Sobolewski nie miał większych uwag pod adresem swoich podopiecznych po przegranej z Zagłębiem Lubin 1:2 (1:2) w drugim niedzielnym spotkaniu 21. więcej
17.12.2017
Wisła Kraków uległa u siebie Zagłębiu Lubin 1:2 (1:2) w drugim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dzięki ósmej wygranej w sezonie "Miedziowi" awansowali na piąte miejsce w tabeli. więcej
17.12.2017
AFC Bournemouth uległ u siebie Liverpool FC 0:4 (0:3) w drugim niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na Vitality Stadium całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Artur Boruc. więcej
17.12.2017
Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica nie miał większych zastrzeżeń pod adresem swoich podopiecznych po zwycięstwie nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 3:1 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 21. więcej