NBA: Raptors walczą. Po dwóch dogrywkach pokonali Bucks

Toronto Raptors pokonali u siebie po dwóch dogrywkach Milwaukee Bucks 118:112 w meczu numer trzy finału Konferencji Wschodniej fazy playoff NBA 2019. W rywalizacji do czterech zwycięstw drużyna z Kanady przegrywa 1-2.

Po dwóch porażkach w Wisconsin Raptors musieli teraz obronić własny parkiet, bowiem jeszcze żadna drużyna w historii postseason nie odwróciła rywalizacji od stanu 0-3. Raptors sięgnęli po zwycięstwo z wielkim trudem i pokonali rywali po dwóch dogrywkach. 36 punktów dla gospodarzy zdobył Kawhi Leonard, który na parkiecie spędził 52 minuty, co jest jego największym wynikiem w karierze w playoffach. - 52 minuty, ale to są playoffy i to zdecydowanie jest czuć. Czujesz to, kiedy grasz 30 minut. Nie mogę się tym teraz jednak martwić. Trzeba odpocząć i już myśleć o kolejnym meczu - powiedział Leonard. Na samym początku drugiej dogrywki parkiet z powodu nadmiaru fauli musiał opuścić Giannis Antetokounmpo. Lider Kozłów zdobył 12 punktów, miał 23 zbiórki i siedem asyst. - Raptors zagrali od nas lepiej - ocenił Antetokounmpo. - Kiedy już się do nich zbliżyliśmy, to oni wtedy trafiali swoje rzuty i znów mieli przewagę siedmiu lub ośmiu punktów. To nie był nasz najlepszy mecz. Stać nas na znacznie lepszą grę - podkreślił. - Byliśmy bardzo bliscy wygrania meczu, w którym nie graliśmy dobrze - ocenił natomiast Mike Budenholzer, trener Bucks. 24 punkty w jego zespole rzucił George Hill. Natomiast lidera gospodarzy doskonale wsparł Pascal Siakam, zdobywca 25 punktów i 11 zbiórek. - My po prostu zagraliśmy jeszcze twardziej. Dobrze broniliśmy, zagraliśmy fizycznie i byliśmy gotowi na wielką walkę - stwierdził Nick Nurse, trener Raptors. Spotkanie numer cztery zostanie rozegrane we wtorek również w Toronto. *****Finał Konferencji Wschodniej fazy playoff NBA 2019Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 118:112 (po dwóch dogrywkach)Leonard 36, Siakam 25, Powell 19 - Hill 24, Brogdon 20, Lopez 16. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2-1 dla Bucks.

18.06.2019
Masarna Avesta uległa przed własną publicznością Lejonen Gislaved 39:51 w ostatnim wtorkowym spotkaniu rozgrywek szwedzkiej Elitserien. Na obiekcie "Wiedźm" ścigało się czterech Polaków. więcej
18.06.2019
Smederna Eskilstuna pokonała u siebie Rospiggarnę Hallstavik 48:42 w trzecim wtorkowym spotkaniu rozgrywek szwedzkiej Elitserien. Broniących tytułu "Kowali" poprowadził do zwycięstwa Przemysław Pawlicki. więcej
18.06.2019
Piraterna Motala uległa u siebie Vaestervik Speedway 43:47 w drugim wtorkowym spotkaniu rozgrywek szwedzkiej Elitserien. "Szyperów" do zwycięstwa poprowadzili Nicki Pedersen i Peter Ljung. więcej
18.06.2019
Sheyi Ojo w przyszłym sezonie bronić będzie barw Glasgow Rangers - poinformowali wicemistrzowie Szkocji na swojej oficjalnej stronie. 21-letni skrzydłowy został wypożyczony z Liverpoolu. więcej
18.06.2019
Dackarna Malilla rozbiła u siebie Vetlandę Speedway 54:36 w pierwszym wtorkowym spotkaniu rozgrywek szwedzkiej Elitserien. "Gryfy", które zyskały także bonus za lepszy bilans w dwumeczu, poprowadzili do zwycięstwa Piotr Pawlicki i Patryk Dudek. więcej