NBA: Bucks lepsi od Raptors w pierwszym meczu finału Wschodu

Milwaukee Bucks pokonali u siebie Toronto Raptors 108:100 w meczu numer jeden finału Konferencji Wschodniej fazy playoff NBA 2019. Bohaterem drużyny z Wisconsin został Brook Lopez, zdobywca 29 punktów i 11 zbiórek.

Zawodnicy Kozłów awansowali jako pierwsi do finału konferencji spośród wszystkich drużyn i mieli niemal pełen tydzień przerwy. Widać było po nich, że są lekko "zardzewiali", bo w pierwszym starciu z Raptors mieli mnóstwo kłopotów i przegrywali aż do czwartej kwarty. Dopiero w niej zdołali odrobić straty, zakończyć spotkanie serią 10:0 i ostatecznie sięgnąć po cenny triumf. 29 punktów zdobył Brook Lopez, dla którego był to rekordowy wynik w karierze w fazie playoff. 24 "oczka" i 14 zbiórek dołożył Giannis Antetokounmpo. Ostatnią część gry Bucks wygrali 32:17. - Uważam, że to pokazuje charakter tej grupy. Oni cały czas trzymają się razem i to jest już tłem tych playoffów. Miejmy nadzieję, że tak będzie dalej i będą się działy dla nas dobre rzeczy - powiedział Mike Budenholzer, trener Kozłów. - Uważam, że dzięki temu meczowi z pewnością staliśmy się lepszą drużyną - przyznał natomiast Antetokounmpo. - Wykonaliśmy po prostu świetną pracę, trzymając się cały czas tego, co robiliśmy w tym postseason - stwierdził natomiast Lopez. 31 punktów dla drużyny z Kanady zdobył Kawhi Leonard, a 30 Kyle Lowry. Goście prowadzili w tym spotkaniu 13 punktami, a przed ostatnią kwartą był wynik 83-76. - Czwarta kwarta nas zabiła, przegraliśmy 32:17. Rywale zagrali w tej kwarcie znacznie lepiej od nas. Byli trochę bardziej agresywni. Trafili kilka wielkich rzutów, mieli kilka wielkich zagrań. Szkoda, że przegraliśmy w taki sposób. Mieliśmy szansę i musimy z tego wyciągnąć wnioski - podkreślił Lowry. Mecz numer dwa zostanie rozegrany w piątek również w Milwaukee. *****Finał Konferencji Wschodniej playoff NBA 2019Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 108:100Lopez 29, Antetokounmpo 24 - Leonard 31, Lowry 30. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1:0 dla Bucks.

20.05.2019
Dwa gole, czerwoną kartkę i zmarnowany rzut karny zobaczyli kibice na Toyota Stadium w Teksasie. FC Dallas zremisował u siebie z Los Angeles FC 1:1 w niedzielnym meczu amerykańskiej Major League Soccer. więcej
20.05.2019
Toronto Raptors pokonali u siebie po dwóch dogrywkach Milwaukee Bucks 118:112 w meczu numer trzy finału Konferencji Wschodniej fazy playoff NBA 2019. W rywalizacji do czterech zwycięstw drużyna z Kanady przegrywa 1-2. więcej
19.05.2019
Trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot był mocno rozczarowany przegraną w Gdańsku z Lechią 0:2 w meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół z Podlasia ukończył sezon 2018/19 na piątym miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec nie krył satysfakcji po wygranej u siebie z Jagiellonią Białystok 2:0 w meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół z Trójmiasta ukończył sezon 2018/19 na trzecim miejscu w tabeli. więcej
19.05.2019
Betard Sparta Wrocław rozbiła u siebie Get Well Toruń 54:36 w drugim niedzielnym zaległym meczu rozgrywek PGE Ekstraligi. Podopieczni Dariusza Śledzia po drugim zwycięstwie w sezonie umocnili się na szóstym miejscu w tabeli. więcej