MŚ: Reprezentacja Nigerii lepsza od Islandii

W meczu 2. kolejki grupy D piłkarskich mistrzostw świata reprezentacja Nigerii pokonała Islandię 2:0 (0:0). W pierwszej połowie reprezentacja Islandii stworzyła sobie dwie groźne sytuacje.

Już w 2. minucie spotkania bezpośrednio na bramkę rywali z rzutu wolnego uderzał Gylfi Sigurdsson, ale Francis Uzoho popisał się bardzo dobrą interwencją. Tuż przed przerwą Sigurdsson dośrodkował na pole karne z rzutu wolnego, do futbolówki dopadł Finnbogason, ale ta po jego strzale nieznacznie minęła bramkę. Drugą połowę groźnie rozpoczęli Nigeryjczycy. Oghenekaro Etebo zdecydował się na przeprowadzenie indywidualnej akcji, którą zakończył strzałem wprost w golkipera rywali.W 48. minucie drużyna z "Czarnego Lądu" zdołała objąć prowadzenie. Wówczas Ahmed Musa wykorzystał zagranie Victora Mosesa w pole karne i skutecznie uderzył w sam środek bramki. W 72. minucie Nigeryjczycy byli bliscy zdobycia drugiego gola. Iheanacho dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki najwyżej wyskoczył Balogun i głową uderzał na bramkę, jednak nie udało mu się pokonać Hannesa Halldorssona. Cztery minuty później mocny strzał na bramkę Islandii oddał Ahmed Musa, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Napastnik CSKA Moskwa na listę strzelców po raz drugi wpisał się w 75. minucie, kiedy po podaniu Omeruo ograł defensorów i bramkarza Islandii i strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.W 83. minucie sędzia podytkował rzut karny dla Islandii, ale jedenastki na gola nie zdołał zamienić Gylfi Sigurdsson, który przestrzelił. W następnej kolejce podopieczni Gernota Rohra zmierzą się z Argentyną, a zawodnicy Heimira Hallgrimssona zagrają z Chorwacją. Po dwóch kolejkach Nigeria zajmuje drugie miejsce w grupie D i ma na koncie trzy punkty. Islandczycy z dorobkiem jednego "oczka" plasują się na trzeciej pozycji. * * * * * *Nigeria - Islandia 2:0 (0:0)Bramki: Musa 48, 74. Karny nietrafiony: Sigurdsson 83.Nigeria: Uzoho - Omeruo, Troost-Ekong, Balogun - Moses, Etebo (89. Iwobi), Obi Mikel, Ndidi, Idowu (46. Ebuehi) - Musa, Iheanacho (84. Ighalo). Islandia: Halldorsson - Savarsson, Arnason, Sigurdsson (64. Ingason), Magnusson - Gislason, Gunnarsson (87. A. Skulason), Sigurdsson, B. Bjarnason - Bodvarsson (70. B. Sigurdarson), Finnbogason. Żółte kartki: Idowu.Sędzia: Matthew Conger (Nowa Zelandia).

23.02.2019
Athletic Bilbao pokonał przed własną publicznością SD Eibar 1:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 24. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.Na San Mames derby Kraju Basków rozpoczęły się znakomicie dla gospodarzy, bowiem już w pierwszej minucie Yuri Berchiche przytomnie wycofał piłkę w polu karnym przyjezdnych i wbiegający Raul Garcia uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi lokalnych rywali. więcej
23.02.2019
Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Wisłę Kraków 1:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Stokowca po czternastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na czele tabeli, zwiększając do siedmiu punktów przewagę nad broniącą tytułu Legią Warszawa. więcej
23.02.2019
Trener Lecha Poznań Adam Nawałka z dużym spokojem przyjął wygraną u siebie z Legią Warszawa 2:0 (1:0) w szlagierze 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. więcej
23.02.2019
Trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto nie ukrywał rozczarowania przegraną w Poznaniu z Lechem 0:2 w szlagierze 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Portugalczyka doznali drugiej z rzędu i piątej w bieżących rozgrywkach porażki, po której pozostali jeszcze wiceliderem klasyfikacji. więcej
23.02.2019
Piłkarze Deportivo Alaves Vitoria zremisowali u siebie z Celtą Vigo 0:0 w trzecim sobotnim meczu 24. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Mendizorrotza nie było zbyt wiele dogodnych okazji i obaj golkiperzy bez większego trudu zachowali czyste konta. więcej