MŚ: Reprezentacja Nigerii lepsza od Islandii

W meczu 2. kolejki grupy D piłkarskich mistrzostw świata reprezentacja Nigerii pokonała Islandię 2:0 (0:0). W pierwszej połowie reprezentacja Islandii stworzyła sobie dwie groźne sytuacje.

Już w 2. minucie spotkania bezpośrednio na bramkę rywali z rzutu wolnego uderzał Gylfi Sigurdsson, ale Francis Uzoho popisał się bardzo dobrą interwencją. Tuż przed przerwą Sigurdsson dośrodkował na pole karne z rzutu wolnego, do futbolówki dopadł Finnbogason, ale ta po jego strzale nieznacznie minęła bramkę. Drugą połowę groźnie rozpoczęli Nigeryjczycy. Oghenekaro Etebo zdecydował się na przeprowadzenie indywidualnej akcji, którą zakończył strzałem wprost w golkipera rywali.W 48. minucie drużyna z "Czarnego Lądu" zdołała objąć prowadzenie. Wówczas Ahmed Musa wykorzystał zagranie Victora Mosesa w pole karne i skutecznie uderzył w sam środek bramki. W 72. minucie Nigeryjczycy byli bliscy zdobycia drugiego gola. Iheanacho dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki najwyżej wyskoczył Balogun i głową uderzał na bramkę, jednak nie udało mu się pokonać Hannesa Halldorssona. Cztery minuty później mocny strzał na bramkę Islandii oddał Ahmed Musa, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Napastnik CSKA Moskwa na listę strzelców po raz drugi wpisał się w 75. minucie, kiedy po podaniu Omeruo ograł defensorów i bramkarza Islandii i strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.W 83. minucie sędzia podytkował rzut karny dla Islandii, ale jedenastki na gola nie zdołał zamienić Gylfi Sigurdsson, który przestrzelił. W następnej kolejce podopieczni Gernota Rohra zmierzą się z Argentyną, a zawodnicy Heimira Hallgrimssona zagrają z Chorwacją. Po dwóch kolejkach Nigeria zajmuje drugie miejsce w grupie D i ma na koncie trzy punkty. Islandczycy z dorobkiem jednego "oczka" plasują się na trzeciej pozycji. * * * * * *Nigeria - Islandia 2:0 (0:0)Bramki: Musa 48, 74. Karny nietrafiony: Sigurdsson 83.Nigeria: Uzoho - Omeruo, Troost-Ekong, Balogun - Moses, Etebo (89. Iwobi), Obi Mikel, Ndidi, Idowu (46. Ebuehi) - Musa, Iheanacho (84. Ighalo). Islandia: Halldorsson - Savarsson, Arnason, Sigurdsson (64. Ingason), Magnusson - Gislason, Gunnarsson (87. A. Skulason), Sigurdsson, B. Bjarnason - Bodvarsson (70. B. Sigurdarson), Finnbogason. Żółte kartki: Idowu.Sędzia: Matthew Conger (Nowa Zelandia).

21.07.2018
Lechia pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0 w meczu 1. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Piotr Stokowiec, trener drużyny z Gdańska, był zadowolony z realizacji zadań taktycznych przez swoich podopiecznych. więcej
21.07.2018
Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Lechią Gdańsk w meczu 1. kolejki LOTTO Ekstraklasy. - Nie ma nic gorszego niż porażka na inaugurację - powiedział trener Ireneusz Mamrot, szkoleniowiec "Jagi", cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową. więcej
20.07.2018
Jagiellonia Białystok uległa u siebie Lechii Gdańsk 0:1 (0:1) w drugim piątkowym meczu inauguracyjnej kolejki LOTTO Ekstraklasy. * * * * * * *Tak padła bramka: 0:1 Flavio Paixao 10'Jarosław Kubicki na lewej stronie uruchomił Lukasa Haraslina, który świetnie zagrał w pole karne, gdzie Flavio Paixao umiejętnie ułożył tylko stopę i skierował piłkę do siatki. więcej
20.07.2018
Danny Ward został nowym zawodnikiem Leicester City - poinformowała brytyjska stacja "Sky Sports News". Transfer 25-letniego golkipera reprezentacji Walii kosztował włodarzy z King Power Stadium 12,5 mln funtów. więcej
20.07.2018
Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaic był rozczarowany przegraną w Legnicy z Miedzią 0:1 (0:0) w piątkowym spotkaniu inauguracyjnej kolejki LOTTO Ekstraklasy. więcej