LOTTO Ekstraklasa: Cracovia wygrała w Warszawie z Legią

Cracovia wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:0 w meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze spotkanie kończyli w dziesiątkę.Bohaterem spotkania został Javi Hernandez, który strzelił oba gole dla "Pasów".

Dzięki trafieniom Hiszpana Cracovia wygrała już szósty mecz z rzędu, a jest niepokonana od siedmiu kolejek.Zwycięstwo gości mogło być bardziej okazałe, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Airam Cabrera, który trafił w słupek. Kilka minut później podopieczni Ricardo Sa Pinto grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Wiliama Remy'ego.Dla krakowian to pierwsze zwycięstwo nad "Wojskowymi" od 2005 roku. Porażka oznacza dla Legii koniec serii sześciu meczów bez porażki w lidze.W 70. minucie spotkanie zostało przerwane z powodu zadymienia po odpaleniu rac na trybunach. W konsekwencji sędzia Piotr Lasyk doliczył do podstawowego czasu gry 13 minut.W tabeli LOTTO Ekstraklasy stołeczny zespół jest wiceliderem, ma 42 punkty na koncie. "Pasy" są na ósmej pozycji z dorobkiem 33 punktów.* * * * * *Tak padły bramki:0:1 Javi Hernandez 38'Mateusz Wdowiak zagrał piłkę sprzed linii końcowej boiska na jedenasty metr, gdzie nadbiegający Javi Hernandez uderzył skutecznie bez przyjęcia.0:2 Javi Hernandez 42'Kolejna szybka akcja Cracovii. Ponownie lewą stroną, tyle że tym razem dośrodkowywał Michal Siplak, a Hernadez uprzedził defensorów Legii i zdobył bramkę strzałem z pierwszej piłki.* * * * * * *Piłkarz meczu: Javi Hernandez (Cracovia)Pomocnik "Pasów" był skuteczny w polu karny gospodarzy. Dwukrotnie znakomicie poradził sobie z obrońcami Legii. Hiszpan ma w tym sezonie już siedem trafień.* * * * * * *Legia Warszawa - Cracovia 0:2 (0:2)Bramki: Javi 38, 42.Karny nietrafiony: Cabrera (Cracovia) w 65. minucie.Żółte kartki: Majecki, Hlousek, Remy, Vesović - Cabrera, Helik, Piszczek, Hanca.Czerwona kartka: Remy (74, Legia).Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).Legia Warszawa: Majecki - Hlousek, Jędrzejczyk, Remy, Vesović - Martins, Cafu - Nagy (78. Medeiros), Szymański, Agra (46. Carlitos) - Kulenović (66. Niezgoda).Cracovia: Pesković - Siplak, Dytiatjew, Helik, Rapa - Gol - Wdowiak (90. Dimun), Dąbrowski (90+8. Cecarić), Hernandez, Hanca - Cabrera (90+4 Piszczek).* * * * * *Następne mecze:23.02. Lech Poznań - Legia Warszawa (godz. 18:00).24.02. Cracovia - Jagiellonia Białystok (godz. 18:00).

24.06.2019
Gary Mackay-Steven został zawodnikiem New York City FC - poinformował klub z Major League Soccer na swojej oficjalnej stronie. 28-letni skrzydłowy reprezentacji Szkocji parafował dwuletnią umowę, obowiązującą do końca czerwca 2021 roku. więcej
24.06.2019
- Wyjeżdżam jako lepszy człowiek i lepszy zawodnik. Liczę na to, że krok, który stawiam będzie dobrym krokiem - wyznał Sebastian Szymański w rozmowie z serwisem Legii. więcej
24.06.2019
Cracovia pokonała NK Maribor 2:1 w poniedziałkowym sparingu rozegranym w Słowenii. Gole dla "Pasów" zdobyli w drugiej połowie Czech David Jablonsky oraz Serb Bojan Cecaric. więcej
24.06.2019
Dawid Pakulski przedłużył kontrakt z Zagłębiem Lubin - poinformowali dwukrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie. 20-letni pomocnik parafował z popularnymi "Miedziowymi" trzyletnią umowę, obowiązującą do końca czerwca 2022 roku. więcej