LOTTO Ekstraklasa: Cracovia wygrała w Warszawie z Legią

Cracovia wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:0 w meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze spotkanie kończyli w dziesiątkę.Bohaterem spotkania został Javi Hernandez, który strzelił oba gole dla "Pasów".

Dzięki trafieniom Hiszpana Cracovia wygrała już szósty mecz z rzędu, a jest niepokonana od siedmiu kolejek.Zwycięstwo gości mogło być bardziej okazałe, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Airam Cabrera, który trafił w słupek. Kilka minut później podopieczni Ricardo Sa Pinto grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Wiliama Remy'ego.Dla krakowian to pierwsze zwycięstwo nad "Wojskowymi" od 2005 roku. Porażka oznacza dla Legii koniec serii sześciu meczów bez porażki w lidze.W 70. minucie spotkanie zostało przerwane z powodu zadymienia po odpaleniu rac na trybunach. W konsekwencji sędzia Piotr Lasyk doliczył do podstawowego czasu gry 13 minut.W tabeli LOTTO Ekstraklasy stołeczny zespół jest wiceliderem, ma 42 punkty na koncie. "Pasy" są na ósmej pozycji z dorobkiem 33 punktów.* * * * * *Tak padły bramki:0:1 Javi Hernandez 38'Mateusz Wdowiak zagrał piłkę sprzed linii końcowej boiska na jedenasty metr, gdzie nadbiegający Javi Hernandez uderzył skutecznie bez przyjęcia.0:2 Javi Hernandez 42'Kolejna szybka akcja Cracovii. Ponownie lewą stroną, tyle że tym razem dośrodkowywał Michal Siplak, a Hernadez uprzedził defensorów Legii i zdobył bramkę strzałem z pierwszej piłki.* * * * * * *Piłkarz meczu: Javi Hernandez (Cracovia)Pomocnik "Pasów" był skuteczny w polu karny gospodarzy. Dwukrotnie znakomicie poradził sobie z obrońcami Legii. Hiszpan ma w tym sezonie już siedem trafień.* * * * * * *Legia Warszawa - Cracovia 0:2 (0:2)Bramki: Javi 38, 42.Karny nietrafiony: Cabrera (Cracovia) w 65. minucie.Żółte kartki: Majecki, Hlousek, Remy, Vesović - Cabrera, Helik, Piszczek, Hanca.Czerwona kartka: Remy (74, Legia).Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).Legia Warszawa: Majecki - Hlousek, Jędrzejczyk, Remy, Vesović - Martins, Cafu - Nagy (78. Medeiros), Szymański, Agra (46. Carlitos) - Kulenović (66. Niezgoda).Cracovia: Pesković - Siplak, Dytiatjew, Helik, Rapa - Gol - Wdowiak (90. Dimun), Dąbrowski (90+8. Cecarić), Hernandez, Hanca - Cabrera (90+4 Piszczek).* * * * * *Następne mecze:23.02. Lech Poznań - Legia Warszawa (godz. 18:00).24.02. Cracovia - Jagiellonia Białystok (godz. 18:00).

21.04.2019
- Sezon dopiero się rozpoczął i cały czas musimy poszukiwać optymalnych rozwiązań na przyszłość - wyznał Maksym Drabik w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Ekstraligi. więcej
21.04.2019
Cardiff City FC uległ u siebie Liverpool FC 0:2 (0:1) w niedzielnym meczu 35. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Zagrożeni degradacją "Bluebirds" blisko godzinę dzielnie stawiali opór faworyzowanym "The Reds". więcej
21.04.2019
Piłkarze PSV Eindhoven pokonali u siebie ADO Den Haag 3:1 (1:0) w trzecim niedzielnym meczu 31. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na Philips Stadion prowadzenie gospodarzom zapewnił po dwudziestu minutach gry Denzel Dumfries, który przebojową szarżę w polu karnym rywali zakończył skutecznym uderzeniem w długi róg. więcej
21.04.2019
Real Madryt pokonał przed własną publicznością Athletic Bilbao 3:0 (0:0) w trzecim niedzielnym meczu 33. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Santiago Bernabeu wszystkie bramki dla "Królewskich" zdobył Karim Benzema. więcej
21.04.2019
Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer nie krył rozczarowania wyjazdową porażką z Evertonem 0:4 (0:2) w pierwszym niedzielnym meczu 35. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. więcej