LOTTO Ekstraklasa: Bez goli w Lubinie

Zagłębie Lubin przed własną publicznością bezbramkowo zremisowało z Lechem Poznań w środowym meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy.Podopieczni Mariusza Lewandowskiego zanotowali ósmy podział punktów w sezonie.

Obecnie "Miedziowi" z dorobkiem 29 punktów plasują się na 7. pozycji. Piłkarze Nenada Bjelicy dziewiąty raz w trwających rozgrywkach podzielili się punktami z rywalami. Poznaniacy zajmują 4. miejsce w tabeli i mają na koncie 33 "oczka".* * * * * *Tak mogły paść bramki:34 - Pawłowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył do niej Janus i uderzał głową. Putnocky zdołał jednak obronić ten strzał.39 - po zagraniu Jevticia ze stałego fragmentu gry do piłki dopadł Dilaver, ale ta po jego strzale powędrowała nad poprzeczkę.47 - kolejną świetną akcją popisał się Dilaver, który wyskoczył do piłki zagranej z narożnika boiska i był bliski pokonania Polacka.66' - sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Zagłębia, jednak po kilku chwilach anulował swoją decyzję.Zawodnik meczu: Emir Dilaver. Austriak był jednym z najbardziej aktywnych zawodników na placu gry i miał dwie bardzo dobre okazję do strzelenia gola.* * * * * *Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:0 Zagłębie Lubin: Polacek - Czerwiński, Guldan, Kopacz, Balić, Matuszczyk, Jagiełło, Janus (52. Tuszyński), Pawłowski, Janoszka, Świerczok.Lech Poznań: Putnocky - Gumny, Janicki, Dilaver, Kostewycz, Trałka, Tetteh, Jevtić, Majewski (63. Barkroth), Situm (57. Jóźwiak), Rakels (77. Gytkjaer).Żółte kartki: Balić, Czerwiński (Zagłębie) - Rakels, Trałka, Janick (Lech).Czerwona kartka: Janicki (druga żółta). Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 7 629.* * * * * *Następne spotkania:17.12. Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (godz. 15:30).17.12. Wisła Kraków - Zagłębie Lubin (godz. 18:00).

16.07.2018
- Zaczęliśmy już nowy sezon. Nie mamy powodu do zmiany systemu. Wierzę w siebie i proces zmiany ustawienia - wyznał Dean Klafuric dla oficjalnego serwisu Legii Warszawa. więcej
16.07.2018
Michał Kucharczyk przed rewanżowym meczem Legii Warszawa z Cork City FC w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów wypowiedział się na temat nowego ustawienia na murawie drużyny prowadzonej przez Deana Klafurica. więcej
16.07.2018
Anton Kanibołocki został zawodnikiem Miedzi Legnica - poinformował beniaminek LOTTO Ekstraklasy na swojej oficjalnej stronie. 30-letni bramkarz związał się z ekipą z Dolnego Śląska dwuletnim kontraktem, obowiązującym do końca czerwca 2020 roku. więcej
16.07.2018
Zagłębie Sosnowiec pokonało Ślęzę Wrocław 2:1 (0:1) w poniedziałkowym sparingu rozegranym na Stadionie Ludowym. Minutę przed przerwą prowadzenie trzecioligowej drużynie ze stolicy Dolnego Śląska zapewnił Maciej Matusik. więcej
16.07.2018
David Button został nowym zawodnikiem Brighton & Hove Albion - poinformował klub z Premier League na swojej oficjalnej stronie. 29-letni golkiper związał się z popularnymi "Mewami" trzyletnią umową, obowiązującą do końca czerwca 2021 roku. więcej