LM: Tottenham Hostpur w Lidze Europy, Glik odpoczywał

Tottenham Hotspur Londyn pokonał u siebie CSKA Moskwa 3:1 w meczu grupy E Ligi Mistrzów i zagra wiosną w Lidze Europy.

Podopieczni Mauricio Pochettino musieli zdobyć trzy punkty, aby zająć trzecie miejsce.

CSKA natomiast wystarczał do tego remis.

Rosyjska drużyna z 11 wyjazdowych spotkań w Lidze Mistrzów przegrała 9 razy i odniosła tylko jedno zwycięstwo. W 33. minucie objęła prowadzenie po strzale Ałana Dzagojewa. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do "Kogutów". Do remisu doprowadził Dele Alli, a tuż przed zejściem na przerwę drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Harry Kane.

W drugiej połowie gospodarze przypieczętowali zwycięstwo oraz swój udział w Lidze Europy. Autorem samobójczego trafienia był bramkarz Igor Akinfiejew.

W drugim spotkaniu w tej grupie spotkały się Bayer Leverkusen i AS Monaco, pewni odpowiednio drugiego i pierwszego miejsca. Drużyna z Księstwa zagrała w mocno zmienionym składzie. W kadrze na ten mecz zabrakło m.in. reprezentanta Polski, Kamil Glika.

Pewnie zwyciężyli gospodarze 3:0. W pierwszej połowie gola strzelił Vladlen Jurczenko. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Julian Brandt. W końcówce Wendell z rzutu karnego trafił w poprzeczkę, ale piłka odbiła się od bramkarza Morgana De Sanctisa i wpadła do jego bramki.

*****
Wyniki 6. kolejki meczów grupy E:

Tottenham Hotspur Londyn - CSKA Moskwa 3:1 (2:1)
Bramki: Alli 38, 78, Kane 45+1 - Dzagojew 33.

Bayer Leverkusen - AS Monaco 3:0 (1:0)
Bramki: Jurczenko 30, Brandt 48, De Sanctis 82 (sam.).
Rzut karny niewykorzystany: Wendell 82 (Bayer).

25.02.2018
Wisła Płock przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:2 w sobotnim meczu LOTTO Ekstraklasy. Jerzy Brzęczek, trener "Nafciarzy", powiedział, że rywale byli skuteczniejsi w tym spotkaniu. więcej
25.02.2018
Pogoń Szczecin pokonała u siebie Wisłę Płock 2:1 w sobotnim meczu LOTTO Ekstraklasy. Kosta Runjaić, trener "Portowców", powiedział, że dla jego drużyny przede wszystkim liczą się punkty. więcej
25.02.2018
Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał u siebie Sandecję Nowy Sącz 1:0 w sobotnim meczu LOTTO Ekstraklasy. Zadowolenia nie krył Jacek Zieliński, który zadebiutował w roli trenera "Słoników". więcej
25.02.2018
Boston Celtics pokonali na wyjeździe New York Knicks 121:112 w sobotnim meczu ligi NBA. Do zwycięstwa poprowadził gości Kyrie Irving. - Z pewnością możemy się zbudować na ostatnich dwóch meczach, ale chodzi nam o więcej, czyli ostatnie 23 spotkania. więcej
24.02.2018
Watford FC pokonał u siebie Everton FC 1:0 w ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki angielskiej Premier League. Bohaterem "Szerszeni" został Troy Deeney. Kibice na Vicarage Road na gola czekali do 80. więcej