LM: Siedem goli Liverpoolu, Spartak rozgromił Sevillę

NK Maribor przegrał u siebie z Liverpoolem aż 0:7 we wtorkowym meczu grupy E Ligi Mistrzów. Po dwa gole dla drużyny z Anfield strzelili Roberto Firmino oraz Mohamed Salah.

"The Reds" już w 19. minucie prowadzili 3:0. Rezultat otworzył Roberto Firmino. Drugiego gola strzelił Philippe Coutinho, a trzecia bramka była autorstwem Mohameda Salaha. Tuż przed przerwą Egipcjanin skompletował dublet i było już praktycznie po meczu. W drugiej połowie swoją drugą bramkę zdobył Firmino, a w końcówce rezultat podwyższyli jeszcze Alex Oxlade-Chamberlain oraz Trent Alexander-Arnold. W drugim spotkaniu tej grupy Spartak Moskwa rozgromił u siebie z Sevillę 5:1.Do przerwy był bramkowy remis. W zespole ze stolicy Rosji na listę strzelców wpisał się Quincy Promes. Natomiast dla gości trafił Simon Kjaer. Druga połowa należała do gospodarzy, którzy zdobyli cztery bramki. Gole kolejno strzelili Lorenzo Melgarejo, Denis Głuszkow, Luiz Adriano oraz Prmoes, który skompletował dublet. Liderem grupy jest Liverpool z pięcioma punktami na koncie. Na drugim miejscu jest Spartak, który ma takim sam dorobek, a trzecia Sevilla ma cztery "oczka". Ostatni jest NK Maribor z jednym remisem i dwiema porażkami. *****NK Maribor - Liverpool FC 0:7 (0:4)Bramki: Firmino 4, 54, Coutinho 13, Salah 19, 40, Oxlade-Chamberlain 86, Alexander-Arnold 90. NK Maribor: Handanović - Milec, Rajcević, Suller, Viler - Kramarić (58. Hotić), Kabha, Vrhovec, Bohar (81. Mesanović) - Ahmedi (58. Pihler)- Tavares.Liverpool FC: Karius - Alexander-Arnold, Matip, Lovren, Moreno - Can, Wijnaldum (76. Solanke), Milner - Salah (57. Oxlade-Chamberlain), Firmino (68. Sturridge), Coutinho. Żółte kartki: Milec, Vrhovec, Hotić. Sędziował: Viktor Kassai (Węgry). ----------Spartak Moskwa - Sevilla FC 5:1 (1:1)Bramki: Prmoes 18, 90, Melgarejo 58, Głuszakow 67, Adriano 90 - Kjaer 31. Spartak: Selichow - Esczenko, Tasci, Dżikija, Kombarow - Samedow (25. Melgarejo), Fernando, Głuszakow, Prmoes - Popow (57. Pasalić) - Adriano.Sevilla: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero - Banega, Pizarro, Krohn-Dehli (68. Vazquez) - Nolito (76. Navas), Ben Yedder (82. Muriel), Sarabia. Żółte kartki: Dżikija, Fernando - Escudero, Pizarro.Sędziował: Gianluca Rocchi (Włochy).

23.09.2018
FC Barcelona zremisowała na własnym boisku z Gironą 2:2 w ostatnim niedzielnym meczu piątej kolejki Primera Division. Mistrzowie Hiszpanii od 35. minuty grali w osłabieniu. więcej
23.09.2018
Betis Sewilla zremisował u siebie z Athletic Bilbao 2:2 (0:2) w przedostatnim niedzielnym meczu piątej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Benito Villamarin prowadzenie "Los Leones" zapewnił z bliska po siedmiu minutach gry Inaki Williams. więcej
23.09.2018
W niedzielnym meczu 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 3:1 (0:1). Trener gości Ireneusz Mamrot podkreśla, że jego podopieczni zagrali dwie różne połowy. więcej
23.09.2018
Philadelphia Union pokonała u siebie Sporting Kansas City 2:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu rozgrywek Major League Soccer. Na Talen Energy Stadium prowadzenie miejscowym zapewnił niespełna dwadzieścia minut przed końcem Jay Simpson. więcej
23.09.2018
- Graliśmy o pełną pulę, ale nie do końca było to widać. Nie będę mówił czy to zbyt wysoki wynik czy nie. Ważne jest to, aby wyciągnąć wnioski z tej porażki - powiedział Waldemar Fornalik podczas konferencji prasowej. więcej