LM: Bayern rozbity w Paryżu

Paris Saint-Germain pewnie wygrał u siebie z Bayernem Monachium 3:0 w środowym meczu 2. kolejki grupy B Ligi Mistrzów. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Robert Lewandowski.

Minęło kilkadziesiąt sekund od pierwszego gwizdka sędziego i gospodarze już w pierwszej akcji objęli prowadzenie. Z lewego skrzydła w pole karne zbiegł Neymar, zagrał do Daniego Alvesa, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Potem przewagę mieli Bawarczycy, jednak brakowało im precyzji i wykończenia akcji. W 32. minucie świetną kontrę wyprowadziło PSG. Kylian Mbappe podał do Edinsona Cavaniego, a ten mocnym strzałem z około 16 metrów pokonał Svena Ulreicha. W 63. minucie kolejna kontra gospodarzy i świetna akcja Mbappe, który zagrał futbolówkę przed bramkę. Do zablokowanej piłki dopadł Neymar i z bliska umieścił ją w siatce. 90 minut rozegrał także Łukasz Teodorczyk. Jego Anderlecht Bruksela przegrał u siebie z Celtikiem 0:3. W 38. minucie gola dla szkockiej drużyny strzelił Leigh Griffiths. Tuż po przerwie padła druga bramka dla przyjezdnych, a samobójcze trafienie zanotował Serigne Mbodji. W doliczonym czasie gry rezultat ustalił Scott Sinclair. Liderem grupy jest zespół z Parc des Princes z sześcioma punktami na koncie. Na drugim miejscu jest Bayern, który zdobył trzy "oczka". Trzeci z takim samym dorobkiem jest Celtic, a ostatni Anderlecht, który zanotował dwie porażki. W trzeciej kolejce Anderlecht zagra u siebie z PSG, natomiast mistrzowie Niemiec zmierzą się z mistrzami Szkocji. *****Wyniki meczów 2. kolejki Ligi Mistrzów w grupie B:Paris Saint-Germain - Bayern Monachium 3:0 (2:0)Bramki: Dani Alves 2, Cavani 32., Neymar 63. Paris Saint-Germain: Areola - Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa - Verratti (90. Draxler), Motta (86. Lo Celso), Rabiot - Mbappe (79. Di Maria), Cavani, Neymar. Bayern Monachium: Ulreich - Kimmich, Sule, Martinez, Alaba - Tolisso (46. Rudy), Alcantara, Vidal - Muller (69. Robben), Lewandowski, Rodriguez (46. Coman). Żółte kartki: Verratti - Kimmich, Vidal, Alcantara, Rudy. Sędziował: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania). ----------------------------------------------------------------Anderlecht Bruksela - Celtic FC 0:3 (0:1)Bramki: Griffiths 38, Mbodji 50 (sam.), Sinclair 90+2. Anderlecht Bruksela: Boeckx - Chipciu, Spajić (44. Mbodji), Dendoncker, Deschacht (57. Stanciu), Appiah - Hanni (70. Bruno), Gerkens, Trebel, Onyekuru - Teodorczyk.Celtic FC: Gordon - Lustig, Simunović, Boyata, Tierney - Roberts (78. Forrest), Ntcham, Brown (71. Bitton), Rogić (65. McGregor), Sinclair - Griffiths.Sędziował: Jesus Gil Manzano (Hiszpania).

13.12.2017
Swansea City przegrało u siebie z Manchesterem City 0:4 (0:2) w środowym meczu 17. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na Liberty Stadium całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Łukasz Fabiański. więcej
13.12.2017
Cracovia przegrała u siebie z Wisłą Kraków 1:4 (0:2) w szlagierowo zapowiadającym się środowym meczu 20. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Michała Probierza doznali w ten sposób drugiej porażki z rzędu i spadli na piętnastą pozycję w klasyfikacji. więcej
13.12.2017
Feyenoord Rotterdam zremisował u siebie z SC Heerenveen 1:1 (1:1) w środowym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na De Kuip obrońcy tytułu objęli prowadzenie cztery minuty przed przerwą, kiedy to kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę z narożnika pola karnego popisał się Steven Berghuis. więcej
13.12.2017
Wisła Płock przed własną publicznością zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 2:2 (2:2) w meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Jerzego Brzęczka zremisowali trzeci meczu w sezonie, uzbierali dotąd 27 "oczek", co daje im 9. więcej
13.12.2017
VVV Venlo uległ u siebie FC Utrecht 0:1 (0:1) w trzecim środowym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na Seacon Stadion - De Koel prowadzenie do przerwy przyjezdnym zapewnił płaskim strzałem w długi róg Gyrano Kerk. więcej