Liga Europy: Siedem goli i dogrywka w Pradze! Slavia wyeliminowała Sevilla FC!

Slavia Praga wygrała u siebie po dogrywce z Sevilla FC 4:3 (2:2, 1:1) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Na Sinobo Stadium wynik zaciętej konfrontacji otworzył po niespełna kwadransie gry strzałem z bliska Kameruńczyk Michael Ngadeu-Ngadjui.

Minutę przed przerwą rzut karny wykorzystał Francuz Wissam Ben Yedder, a dwie minuty po zmianie stron kolejną podyktowaną "jedenastkę" zamienił na bramkę Tomas Soucek. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo. Siedem minut później kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Munir El Haddadi, doprowadzając w ten sposób do dogrywki. Po ośmiu minutach jej pierwszej części skutecznym uderzeniem głową przybliżył gości do awansu Włoch Franco Vazquez, ale po kolejnych czterech minutach koronkową akcję zespołu ze stolicy Czech wykończył w polu karnym strzałem w długi róg Holender Mick van Buren. Minutę przed końcem drugiej części dogrywki losy dwumeczu rozstrzygnął Duńczyk Simon Kjaer, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, eliminując w ten sposób zespół z Andaluzji. * * * * * *Slavia Praga - Sevilla FC 4:3 (2:2, 1:1)Bramki: Ngadeu-Ngadjui 14, Soucek 47-karny, Van Buren 102, Kjaer 119-samobójcza - Ben Yedder 44-karny, Munir 54, Vazquez 98. Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Slavia.

19.05.2019
Fredrik Lindgren wygrał trzy z siedmiu swoich wyścigów podczas sobotniej Grand Prix Polski w Warszawie i zajął drugie miejsce w turnieju otwierającym zmagania cyklu o Indywidualne Mistrzostwo Świata 2019. więcej
19.05.2019
Patryk Dudek wygrał cztery z siedmiu swoich wyścigów podczas sobotniej Grand Prix Polski w Warszawie i zdobył szesnaście punktów, dzięki którym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu o Indywidualne Mistrzostwo Świata 2019. więcej
19.05.2019
Real Madryt przegrał u siebie z Realem Betis Sewilla 0:2 w swoim ostatnim meczu sezonu 2018/19 w La Liga. Dla "Królewskich" była to 12 porażka w rozgrywkach. więcej
19.05.2019
Aaron Wan-Bissaka znajduje się na celowniku czołowych europejskich klubów. "Orły" oczekują za obrońcę 60 milionów funtów - donosi "Daily Mail".Defensorem interesują się m. więcej
19.05.2019
Valencia CF pokonał na wyjeździe w ostatniej kolejce Real Valladolid 2:0 i zapewnił sobie czwarte miejsce w tabeli gwarantujące udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. więcej