Liga Europy: Awans Panathinaikosu

Brondby, w barwach którego występuje polski napastnik Kamil Wilczek, zremisowało na własnym boisku z Panathinaikosem Ateny 1:1. W pierwszym meczu lepsi byli piłkarze ze stolicy Grecji, którzy zwyciężyli 3:0 i to oni zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie po bramce Hany'ego Mukhtara (Wilczek zaliczył asystę). W 66. minucie wyrównanie "Koniczynkom" dał Ivan Ivanov i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Były zawodnik Piasta Gliwice rozegrał w barwach Brondby całe spotkanie.

W innym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Europy albańskie Partizani zremisowało bezbramkowo z FK Krasnodar. W pierwszym meczu rosyjska drużyna zwyciężyła 4:0 i to zespół Artura Jędrzejczyka zagra w fazie grupowej. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 47. minucie, zastępując Wiaczesława Podbereżkina.

Losowanie fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy odbędzie się w piątek (26.08) o godzinie 12:00.

*****

Brondby Kopenhaga - Panathinaikos Ateny 1:1 (1:0)
Bramki: Mukhtari 35 - Ivanov 66
Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Panathinaikos.

Partizani - FK Krasnodar 0:0
Pierwszy mecz: 0:4. Awans: FK Krasnodar.

17.12.2017
Trener Zagłębia Lubin Mariusz Lewandowski nie krył satysfakcji po wyjazdowej wygranej z Wisłą Kraków 2:1 w drugim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy. więcej
17.12.2017
Trener Wisły Kraków Radosław Sobolewski nie miał większych uwag pod adresem swoich podopiecznych po przegranej z Zagłębiem Lubin 1:2 (1:2) w drugim niedzielnym spotkaniu 21. więcej
17.12.2017
Wisła Kraków uległa u siebie Zagłębiu Lubin 1:2 (1:2) w drugim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dzięki ósmej wygranej w sezonie "Miedziowi" awansowali na piąte miejsce w tabeli. więcej
17.12.2017
AFC Bournemouth uległ u siebie Liverpool FC 0:4 (0:3) w drugim niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na Vitality Stadium całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Artur Boruc. więcej
17.12.2017
Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica nie miał większych zastrzeżeń pod adresem swoich podopiecznych po zwycięstwie nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 3:1 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 21. więcej