Liga Europy: Awans Anderlechtu, gol Teodorczyka

Anderlecht Bruksela pokonał na własnym boisku Slavię Praga 3:0. W dwumeczu zawodnicy ze stolicy Belgii wygrali 6:0 i pewnie awansowali do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie po bramce Youriego Tielemansa z rzutu karnego. W 40. minucie, także z 11 metrów, swojego trzeciego gola w sezonie strzelił Łukasz Teodorczyk. W 61. minucie wynik ustalił Michael Heynen. Napastnik reprezentacji Polski został zmieniony w 56. minucie przez Idrissa Sylle.

Losowanie fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy odbędzie się w piątek (26.08) o godz. 12:00.

******

Anderlecht Bruksela - Slavia Praga 3:0 (2:0)
Bramki: Tielemans 22, Teodorczyk 40, Heynen 61.
Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Anderlecht.

23.09.2018
Zenit Sankt Petersburg pokonał u siebie Lokomotiw Moskwa 5:3 (1:1) w pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi. Nad Newą zabrakło w ekipie obrońców tytułu kontuzjowanego Macieja Rybusa oraz zawieszonego za czerwoną kartkę Grzegorza Krychowiaka. więcej
23.09.2018
W 9. kolejce LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał u siebie z Piastem Gliwice 4:1. Gospodarze na ligowe zwycięstwo czekali od siedmiu kolejek.Wrocławianie w ostatnich siedmiu meczach nie wygrali ani razu, zdobyli tylko trzy punkty i znaleźli się bardzo blisko dna tabeli. więcej
23.09.2018
Speed Car Motor Lublin w przyszłym sezonie będzie występować w rozgrywkach PGE Ekstraligi. "Koziołki" w rewanżowym meczu finałowym Nice 1. Ligi Żużlowej pokonały przed własną publicznością KS ROW Rybnik 53:37 i odrobiły z nawiązką straty z pierwszej konfrontacji, zakończonej porażką przed tygodniem 38:52. więcej
23.09.2018
FC Emmen uległ u siebie PEC Zwolle 0:1 (0:1) w niedzielnym meczu 6. kolejki holenderskiej Eredivisie. Na De Oude Meerdijk prowadzenie przyjezdnym zapewnił strzałem z pola karnego w krótki róg Rick Dekker. więcej
23.09.2018
W 6. kolejce Premier League West Ham United zremisował na własnym boisku z Chelsea FC 0:0. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański.Przez całe spotkanie przewagę mieli piłkarze "The Blues". więcej