Liga Europy: Awans Anderlechtu, gol Teodorczyka

Anderlecht Bruksela pokonał na własnym boisku Slavię Praga 3:0. W dwumeczu zawodnicy ze stolicy Belgii wygrali 6:0 i pewnie awansowali do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie po bramce Youriego Tielemansa z rzutu karnego. W 40. minucie, także z 11 metrów, swojego trzeciego gola w sezonie strzelił Łukasz Teodorczyk. W 61. minucie wynik ustalił Michael Heynen. Napastnik reprezentacji Polski został zmieniony w 56. minucie przez Idrissa Sylle.

Losowanie fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy odbędzie się w piątek (26.08) o godz. 12:00.

******

Anderlecht Bruksela - Slavia Praga 3:0 (2:0)
Bramki: Tielemans 22, Teodorczyk 40, Heynen 61.
Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Anderlecht.

17.12.2017
Trener Zagłębia Lubin Mariusz Lewandowski nie krył satysfakcji po wyjazdowej wygranej z Wisłą Kraków 2:1 w drugim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy. więcej
17.12.2017
Trener Wisły Kraków Radosław Sobolewski nie miał większych uwag pod adresem swoich podopiecznych po przegranej z Zagłębiem Lubin 1:2 (1:2) w drugim niedzielnym spotkaniu 21. więcej
17.12.2017
Wisła Kraków uległa u siebie Zagłębiu Lubin 1:2 (1:2) w drugim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dzięki ósmej wygranej w sezonie "Miedziowi" awansowali na piąte miejsce w tabeli. więcej
17.12.2017
AFC Bournemouth uległ u siebie Liverpool FC 0:4 (0:3) w drugim niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na Vitality Stadium całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Artur Boruc. więcej
17.12.2017
Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica nie miał większych zastrzeżeń pod adresem swoich podopiecznych po zwycięstwie nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 3:1 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 21. więcej