Ivanauskas: Dawid Kudła obronił ze sto sytuacji

Zagłębie Sosnowiec przegrało u siebie z Koroną Kielce 2:4 w przedostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy. Valdas Ivanauskas, trener beniaminka, pochwalił swojego bramkarza, bo gdyby nie Dawid Kudła, to już do przerwy byłby pogrom.

- Był to nasz ostatni mecz u siebie i chcieliśmy się pożegnać w dobrym stylu z naszymi kibicami. Niestety, to się nie udało - powiedział Ivanauskas, cytowany przez oficjalną stronę internetową Korony. - Za pierwszą połowę należą się podziękowania dla naszego bramkarza, Dawida Kudły, bo wybronił ze sto sytuacji i bardzo nam pomógł. Gdyby nie on mogliśmy przegrywać nawet 0:5 - przyznał. - Po przerwie wyrównaliśmy, ale jeden błąd i kontra przeciwników sprawiła, że znów rywale wygrywali. Gratulacje dla Korony, było to zasłużone zwycięstwo. Daliśmy w tym meczu szansę kilku młodym zawodnikom, którzy debiutowali w Ekstraklasie. Nie było to łatwe zadanie, ale jest to przyszłość klubu. Pozostaje nam dobrze przygotować się do meczu z Płockiem - zakończył.

23.07.2019
We wtorkowych meczach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów PSV Eindhoven wygrało u siebie z FC Basel 3:2 (1:1), APOEL Nikozja pokonał na wyjeździe FK Sutjeska Niksić 1:0 (1:0), a FC Kopenhaga okazała się lepsza od The New Saints FC, zwyciężając na boisku rywala 2:0 (1:0). więcej
23.07.2019
Stomil Olsztyn poinformował, że w najbliższym sezonie zawodnikiem tego klubu będzie Wojciech Hajda. Pomocnik został wypożyczony z Górnika Zabrze.19-letni zawodnik w zabrzańskim zespole zadebiutował już w Ekstraklasie. więcej
23.07.2019
Portugalski dziennik "A Bola" poinformował, że napastnik Pogoni Szczecin Adam Buksa jest w kręgu zainteresowań SC Braga. Napastnik miałby zmienić barwy w letnim oknie transferowym. więcej
23.07.2019
Filipie Luis przez dwa najbliższe lata będzie zawodnikiem CR Flamengo - potwierdził brazylijski klub. Obrońca wrócił do ojczyzny po 14 sezonach gry w Europie. więcej