Euroliga: Spanoulis MVP sezonu 2012/13

Rozgrywający Olympiakosu Pireus, Vassilis Spanoulis, został uznany najlepszym koszykarzem Euroligi w sezonie 2012/13. Wcześniej reprezentanta Grecji wybrano również do drużyny gwiazd rozgrywek.

Dla 30-latka jest to pierwsze tego typu wyróżnienie, choć dwukrotnie otrzymywał tytuł najlepszego gracza "Final Four" w sezonach 2009 i 2012.

Spanulis plasuje się na czwartej pozycji pod względem zdobyczy punktowych - 14,7 pkt na mecz. Rozgrywający Olympiakosu jest także trzeci w klasyfikacji asyst - 5,59/m oraz zawodnikiem, na którym najczęściej popełniane są przewinienia - 5,41 fauli na mecz.

13.12.2017
Swansea City przegrało u siebie z Manchesterem City 0:4 (0:2) w środowym meczu 17. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na Liberty Stadium całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Łukasz Fabiański. więcej
13.12.2017
Cracovia przegrała u siebie z Wisłą Kraków 1:4 (0:2) w szlagierowo zapowiadającym się środowym meczu 20. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Michała Probierza doznali w ten sposób drugiej porażki z rzędu i spadli na piętnastą pozycję w klasyfikacji. więcej
13.12.2017
Feyenoord Rotterdam zremisował u siebie z SC Heerenveen 1:1 (1:1) w środowym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na De Kuip obrońcy tytułu objęli prowadzenie cztery minuty przed przerwą, kiedy to kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę z narożnika pola karnego popisał się Steven Berghuis. więcej
13.12.2017
Wisła Płock przed własną publicznością zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 2:2 (2:2) w meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Jerzego Brzęczka zremisowali trzeci meczu w sezonie, uzbierali dotąd 27 "oczek", co daje im 9. więcej
13.12.2017
VVV Venlo uległ u siebie FC Utrecht 0:1 (0:1) w trzecim środowym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na Seacon Stadion - De Koel prowadzenie do przerwy przyjezdnym zapewnił płaskim strzałem w długi róg Gyrano Kerk. więcej