Eredivisie: PSV lepsze w szlagierze od Feyenoordu

Piłkarze PSV Eindhoven pokonali u siebie Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0) w szlagierowym niedzielnym meczu 5. kolejki holenderskiej Eredivisie. Na Philips Stadion jedynego gola dla gospodarzy strzelił już po dwóch minutach gry Gaston Rodrigo Pereiro Lopez.

Urugwajczyk popisał się kapitalnym uderzeniem z woleja, po tym jak precyzyjnie dośrodkował w pole karne Juergen Locadia.Dzięki czwartej wygranej w sezonie zespół z Brabancji awansował na drugie miejsce w tabeli. Obrońcy tytułu, którzy całą drugą połowę grali w osłabieniu, doznali pierwszej porażki, ale zachowali pozycję lidera klasyfikacji. * * * * * *Wyniki ostatnich niedzielnych spotkań: Vitesse Arnhem - VVV Venlo 1:1 (0:0)Bramki: Matavz 47 - Leemans 90-karny. PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0)Bramka: Gastón Rodrigo Pereiro Lopez 2. Czerwona kartka: Berghuis (43, Feyenoord).

15.12.2017
Według informacji "Daily Express", West Ham United jest zainteresowany pozyskaniem dwóch zawodników Arsenalu FC. Włodarze ekipy "Młotów" chcieliby, aby na Stadion Olimpijski trafili Olivier Giroud i Jack Wilshere. więcej
15.12.2017
W meczach NBA rozegranych z czwartku na piątek kolejne wygrane zanotowały ekipy Cleveland Cavaliers i Golden State Warriors. Serię przegranych spotkań przerwała ekipa Detroit Pistons. więcej
15.12.2017
Komisja Ligi nałożyła karę na Cracovię za zachowanie kibiców podczas środowych derbów Krakowa rozegranych w ramach 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Kicie "Pasów" w trakcie starcia z "Białą Gwiazdą" (1:4) odpalili na stadionie środki pirotechniczne, przez co mecz musiał zostać przerwany na kilka minut. więcej
14.12.2017
Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością SBV Excelsior 3:1 (1:1) w czwartkowym meczu 16. kolejki holenderskiej ekstraklasy. Na Amsterdam ArenA pierwszego gola w 23. więcej
14.12.2017
Legia Warszawa za pośrednictwem strony internetowej opublikował plan zimowych przygotowań. "Wojskowi" pojadą na dwa zagraniczne zgrupowania.W niedzielę 17 grudnia warszawiacy rozegrają ostatni ligowy mecz w tym roku (z Wisłą Płock), po czym udadzą się na urlopy. więcej