Eredivisie: PSV lepsze od ADO Den Haag

Piłkarze PSV Eindhoven pokonali u siebie ADO Den Haag 3:1 (1:0) w trzecim niedzielnym meczu 31. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na Philips Stadion prowadzenie gospodarzom zapewnił po dwudziestu minutach gry Denzel Dumfries, który przebojową szarżę w polu karnym rywali zakończył skutecznym uderzeniem w długi róg.

Siedem minut przed końcem podwyższył głową Luuk de Jong. Pięć minut później Czech Tomas Necid uzyskał z bliska kontaktowe trafienie, ale na więcej zespół z Hagi nie było już stać. Sukces drużyny z Brabancji przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Donyell Malen. Obrońcy tytułu pilnowali już korzystnego wyniku i po czwartej wygranej w sześciu ostatnich spotkaniach zrównali się dorobkiem z prowadzącym w tabeli Ajaksem Amsterdam. Stołeczne "Bociany" doznały natomiast trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na trzynastej lokacie w klasyfikacji. * * * * * *PSV Eindhoven - ADO Den Haag 3:1 (1:0) Bramki: Dumfries 20, Luuk de Jong 83, Malen 90+3 - Necid 88.

25.08.2019
FC Barcelona wygrała u siebie z Realem Betis 5:2 (1:1) w meczu 2. kolejki La Liga. Dla mistrzów Hiszpanii to premierowe zwycięstwo w tym sezonie.Mecz na Camp Nou świetnie rozpoczęli goście. więcej
25.08.2019
Royal Excel Mouscron Peruwelz pokonał u siebie KAS Eupen 2:0 (1:0) w niedzielnym meczu piątej kolejki rozgrywek belgijskiej Jupiler League. Na Stade Le Canonnier wystąpił w podstawowym składzie gospodarzy Rafał Pietrzak. więcej
25.08.2019
Betard Sparta Wrocław uległa u siebie Fogo Unii Leszno 35:55 w drugim niedzielnym spotkaniu czternastej rundy PGE Ekstraligi. Podopieczni Dariusza Śledzia doznali w ten sposób czwartej porażki w sezonie i pozostali na drugiej lokacie w tabeli. więcej
25.08.2019
Atletico Madryt wygrało na wyjeździe z CD Leganes 1:0 (0:0) w 2. kolejce La Liga. Dla stołecznego zespolu to drugie zwycięstwo w sezonie.Jedynego gola na Estadio Municipal de Butarque strzelił w 71. więcej
25.08.2019
Trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković po wygranej z ŁKS-em Łódź 3:2 przyznał, że bardzo cieszy go wygrana w meczu, w którym jego zespół dwukrotnie odrabiał straty. więcej