Eredivisie: Feyenoord pokonał VVV Venlo

W 11. kolejce Eredivisie Feyenoord Rotterdam wygrał na własnym boisku z VVV Venlo 4:1. Dla gospodarzy to czwarte zwycięstwo z rzędu.Piłkarze Feyenoordu potwierdzili znakomitą dyspozycję na własnym boisku.

Wygrywając z VVV Venlo 4:1 zaliczyli szóste zwycięstwo z rzędu. U siebie podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta wywalczyli komplet punktów.Po pierwszej połowie Feyenoord wygrywał 2:0. W 28. minucie Tonny Vilhena wykorzystał błąd defensora VVV Venlo i trafił strzałem w długi róg. Po pięciu minutach prowadzenie podwyższył Robin van Persie po rzucie rożnym.W drugiej połowie gospodarze strzelili trzeciego gola za sprawą Sama Larssona, który po akcji lewą stroną, zbiegł do środka i pokonał golkipera gości płaskim uderzeniem.W 58. minucie Venlo odpowiedziało bardzo ładnym trafieniem Tino Susicia z dystansu. Kwadrans przed końcem spotkania wynik na 4:1 ustalił Larsson, wykańczając składną akcję gospodarzy.W tabeli ligi holenderskiej Feyenoord jest trzeci z dorobkiem 32 punktów. VVV Venlo zajmuje natomiast ósmą pozycję, ma na koncie 19 punktów.* * * * * *Feyenoord Rotterdam - VVV Venlo 4:1 (2:0)Bramki: Vilhena 28, van Persie 33, Larsson 55, 75 - Susić 58.

23.02.2019
Trener Lecha Poznań Adam Nawałka z dużym spokojem przyjął wygraną u siebie z Legią Warszawa 2:0 (1:0) w szlagierze 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. więcej
23.02.2019
Trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto nie ukrywał rozczarowania przegraną w Poznaniu z Lechem 0:2 w szlagierze 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Portugalczyka doznali drugiej z rzędu i piątej w bieżących rozgrywkach porażki, po której pozostali jeszcze wiceliderem klasyfikacji. więcej
23.02.2019
Piłkarze Deportivo Alaves Vitoria zremisowali u siebie z Celtą Vigo 0:0 w trzecim sobotnim meczu 24. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Mendizorrotza nie było zbyt wiele dogodnych okazji i obaj golkiperzy bez większego trudu zachowali czyste konta. więcej
23.02.2019
Piłkarze Leicester City ulegli u siebie Crystal Palace Londyn 1:4 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na King Power Stadium cichym bohaterem spotkania był James McArthur. więcej
23.02.2019
Lech Poznań wygrał u siebie z Legią Warszawa 2:0 (1:0) w szlagierowym sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. "Kolejorz" po jedenastym zwycięstwie w sezonie przesunął się na piąte miejsce w tabeli. więcej