Eredivisie: Feyenoord pokonał VVV Venlo

W 11. kolejce Eredivisie Feyenoord Rotterdam wygrał na własnym boisku z VVV Venlo 4:1. Dla gospodarzy to czwarte zwycięstwo z rzędu.Piłkarze Feyenoordu potwierdzili znakomitą dyspozycję na własnym boisku.

Wygrywając z VVV Venlo 4:1 zaliczyli szóste zwycięstwo z rzędu. U siebie podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta wywalczyli komplet punktów.Po pierwszej połowie Feyenoord wygrywał 2:0. W 28. minucie Tonny Vilhena wykorzystał błąd defensora VVV Venlo i trafił strzałem w długi róg. Po pięciu minutach prowadzenie podwyższył Robin van Persie po rzucie rożnym.W drugiej połowie gospodarze strzelili trzeciego gola za sprawą Sama Larssona, który po akcji lewą stroną, zbiegł do środka i pokonał golkipera gości płaskim uderzeniem.W 58. minucie Venlo odpowiedziało bardzo ładnym trafieniem Tino Susicia z dystansu. Kwadrans przed końcem spotkania wynik na 4:1 ustalił Larsson, wykańczając składną akcję gospodarzy.W tabeli ligi holenderskiej Feyenoord jest trzeci z dorobkiem 32 punktów. VVV Venlo zajmuje natomiast ósmą pozycję, ma na koncie 19 punktów.* * * * * *Feyenoord Rotterdam - VVV Venlo 4:1 (2:0)Bramki: Vilhena 28, van Persie 33, Larsson 55, 75 - Susić 58.

15.12.2018
SD Eibar zremisował u siebie z Valencia CF 1:1 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 16. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio Municipal de Ipurua prowadzenie przyjezdnym zapewnił szesnaście minut przed przerwą strzałem z bliska Rodrigo, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne Duńczyka Daniela Wassa. więcej
15.12.2018
Piłkarze Vitesse Arnhem pokonali u siebie VVV Venlo 2:1 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na GelreDome prowadzenie miejscowym zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą Norweg Martin Oedegaard. więcej
15.12.2018
Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Piasta Gliwice 2:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie mistrzowie Polski umocnili się na drugim miejscu w tabeli. więcej
15.12.2018
Heracles Almelo uległ u siebie PSV Eindhoven 0:4 (0:2) w sobotnim meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na Polman Stadion obrońcy tytuły objęli prowadzenie po skutecznym strzale Stevena Bergwijna, który po dwunastu minutach gry wykorzystał sytuację sam na sam. więcej
15.12.2018
Rodney Wallace został nowym zawodnikiem Sportingu Kansas City - poinformował oficjalny serwis Major League Soccer. 30-letni skrzydłowy związał się z nową drużyną roczną umową, obowiązującą na sezon 2019. więcej