Eredivisie: Feyenoord pokonał VVV Venlo

W 11. kolejce Eredivisie Feyenoord Rotterdam wygrał na własnym boisku z VVV Venlo 4:1. Dla gospodarzy to czwarte zwycięstwo z rzędu.Piłkarze Feyenoordu potwierdzili znakomitą dyspozycję na własnym boisku.

Wygrywając z VVV Venlo 4:1 zaliczyli szóste zwycięstwo z rzędu. U siebie podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta wywalczyli komplet punktów.Po pierwszej połowie Feyenoord wygrywał 2:0. W 28. minucie Tonny Vilhena wykorzystał błąd defensora VVV Venlo i trafił strzałem w długi róg. Po pięciu minutach prowadzenie podwyższył Robin van Persie po rzucie rożnym.W drugiej połowie gospodarze strzelili trzeciego gola za sprawą Sama Larssona, który po akcji lewą stroną, zbiegł do środka i pokonał golkipera gości płaskim uderzeniem.W 58. minucie Venlo odpowiedziało bardzo ładnym trafieniem Tino Susicia z dystansu. Kwadrans przed końcem spotkania wynik na 4:1 ustalił Larsson, wykańczając składną akcję gospodarzy.W tabeli ligi holenderskiej Feyenoord jest trzeci z dorobkiem 32 punktów. VVV Venlo zajmuje natomiast ósmą pozycję, ma na koncie 19 punktów.* * * * * *Feyenoord Rotterdam - VVV Venlo 4:1 (2:0)Bramki: Vilhena 28, van Persie 33, Larsson 55, 75 - Susić 58.

21.05.2019
Nie dojdzie do zmiany trenera w Minnesota Timberwolves. Klub ostatecznie na stałe zatrudnił Ryana Suandersa - poinformowano w oficjalnym komunikacie. W trakcie minionego sezonu zwolniony został Tom Thibodeau. więcej
21.05.2019
Golden State Warriors po dogrywce pokonali na wyjeździe Portland Trail Blazers 119:117 i wygrali całą serię 4-0. Wojownicy po raz piąty z rzędu awansowali do finałów NBA. więcej
20.05.2019
Osasuna Pampeluna zagra w przyszłym sezonie w rozgrywkach Primera Division. Zespół z Nawarry bezpośredni awans zawdzięcza poniedziałkowej przegranej Albacete Balompie z Granada CF 0:1 w meczu 39. więcej
20.05.2019
Żużlowcy Ipswich Witches pokonali u siebie Wolverhampton Wolves 46:44 w poniedziałkowym spotkaniu brytyjskiej SGB Premiership. Wśród gospodarzy czterokrotnie na torze pojawiał się Krystian Pieszczek. więcej
20.05.2019
Joel Valencia został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2018/19 podczas poniedziałkowej gali LOTTO Ekstraklasy. Reprezentujący Piasta Gliwice Ekwadorczyk zwyciężył także w kategorii nominowanych do wyróżnień pomocników. więcej