Eredivisie: Ajax Amsterdam rozbił BV De Graafschap i został mistrzem Holandii

Ajax Amsterdam rozbił na wyjeździe BV De Graafschap 4:1 (2:1) w spotkaniu ostatniej kolejki rozgrywek Eredivisie i po raz 34. w historii został mistrzem Holandii.

Na Stadion De Vijverberg w Doetinchem prowadzenie faworyzowanym gościom zapewnił osiem minut przed przerwą Lasse Schoene. Duńczyk popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Zaledwie trzy minuty później wyrównał w sytuacji sam na sam płaskim strzałem w krótki róg Youssef El Jebli. Minutę przed przerwą na przebojową szarżę zdecydował się Hakim Ziyech. Marokańczyk po minięciu trzech rywali zagrał do wbiegającego w pole karne Nicolasa Tagliafico i Argentyńczyk dopełnił tylko formalności, kierując piłkę do pustej bramki. Po zmianie stron podwyższył z rzutu karnego Dusan Tadic. Serb przypieczętował jeszcze trzy minuty przed końcem okazałe zwycięstwo, ustalając wynik konfrontacji. Wicemistrzem Holandii zostali piłkarze PSV Eindhoven. Ekipa z Brabancji razem z drużyną z Amsterdamu zagra w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. O miejsce w fazie grupowej Ligi Europy walczyć będą natomiast Feyenoord Rotterdam, Alkmaar Zaanstreek oraz zwycięzca barażów, w których zagrają Vitesse Arnhem, FC Utrecht, Heracles Almelo oraz FC Groningen. Gorzki smak degradacji muszą przełknąć fani NAC Breda. W ich miejsce w przyszłym sezonie zagra na najwyższym poziomie Twente Enschede. * * * * * *Wyniki ostatniej kolejki Eredivisie: SBV Excelsior - Alkmaar Zaanstreek 4:2 (1:1)Bramki: Jeffry Fortes 22, Van Rhijn 51-samobójcza, Bruins 60-karny, Omarsson 65 - Koopmeiners 30, Johnsen 70. ADO Den Haag - Willem II Tilburg 6:2 (1:1)Bramki: El Khayati 31, 71-karny, Kanon 64, Necid 74, 86, Immers 81 - Dankerlui 15, Pavlidis 48. Czerwona kartka: Dankerlui (71, Willem II). FC Utrecht - SC Heerenveen 3:1 (1:1)Bramki: Janssen 41, Van de Streek 48, Dessers 81 - Rienstra 30. NAC Breda - PEC Zwolle 0:0. Fortuna Sittard - Feyenoord Rotterdam 1:4 (1:1)Bramki: Smeets 45 - Kokcu 6, Joergensen 70, 79, Berghuis 90. Czerwona kartka: Heerings (68, Fortuna).VVV Venlo - Vitesse Arnhem 1:3 (0:2)Bramki: Van Ooijen 68 - Karawajew 23, Odegaard 38, Bero 83. FC Emmen - FC Groningen 1:0 (1:0)Bramka: Chacon 27. PSV Eindhoven - Heracles Almelo 3:1 (1:1)Bramki: Droste 32-samobójcza, Viergever 48, Malen 89 - Konings 1. BV De Graafschap - Ajax Amsterdam 1:4 (1:2)Bramki: El Jebli 40 - Schoene 37, Tagliafico 44, Tadic 67-karny, 87.

17.07.2019
Celtic FC, NK Maribor oraz Sutjeska Niksić zapewniły sobie awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów w wieczornych środowych spotkaniach pierwszej rundy kwalifikacji. więcej
17.07.2019
Reprezentacja Nigerii pokonała Tunezję 1:0 (1:0) w meczu o trzecie miejsce, rozegranym w ramach tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki. Jedynego gola na Al Salam Stadium w Kairze strzelił Odion Ighalo. więcej
17.07.2019
Piłkarze CFR Cluj pokonali u siebie FK Astana 3:1 (2:1) w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Goście objęli prowadzenie w tym starciu już w 4. więcej
17.07.2019
Piast Gliwice przegrał u siebie z BATE Borysów 1:2 (1:0) w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów i odpadł z rozgrywek. Mistrzowie Polski zagrają w eliminacjach Ligi Europy. więcej
17.07.2019
Zawodnicy Dundalk FC pokonali w serii rzutów karnych Riga FC 5:4 w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. więcej