Emery: Chcemy iść drogą Liverpoolu

Unai Emery ma nadzieję, że Arsenal Londyn pójdzie drogą Liverpool FC. "Kanonierzy" mogą w świetnym stylu zakończyć pierwszy sezon pod jego wodzą, jeśli wygrają Ligę Europy, co da im awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

- Każdy trener chciałby pracować w tym klubie. Nam udało się ustabilizować zespół i teraz muszą przyjść wyniki oraz realizacja celów - powiedział Emery w rozmowie z "Cadena Ser". - Liverpool trzy lata temu grał w finale Ligi Europy. Teraz drugi raz z rzędu są w finale Ligi Mistrzów. Oni są dla nas dobrym przykładem. My jesteśmy w trakcie procesu, aby być wśród najlepszej czwórki w lidze i teraz musimy wykonać kolejny krok naprzód - podkreślił. - O triumf w Lidze Europy teraz walczą już angielskiej kluby, bo od pewnego czasu zapewnia to awans do Ligi Mistrzów, więc to jest nasz cel - zaznaczył. Jego podopieczni w finale w Baku zmierzą się z Chelsea.

18.08.2019
FK Ufa pokonała u siebie FK Rostów 2:0 (1:0) w drugim niedzielnym spotkaniu szóstej kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi. Obie bramki dla gospodarzy na Nieftianik Stadium zdobył Nigeryjczyk Sylvester Igboun. więcej
18.08.2019
Car Gwarant Start Gniezno pokonał u siebie Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów 49:40 w drugim półfinałowym spotkaniu rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej. Rewanż odbędzie się za tydzień na obiekcie beniaminka. więcej
18.08.2019
Piłkarze Sheffield United pokonali u siebie Crystal Palace Londyn 1:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu drugiej kolejki rozgrywek Premier League. Na Bramall Lane zwycięskiego gola dla beniaminka zdobył dwie minuty po przerwie mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z kilku metrów John Lundstram. więcej
18.08.2019
Piast Gliwice pokonał u siebie Wisłę Płock 1:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu piątej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Mistrzowie Polski po drugim zwycięstwie z rzędu awansowali na piąte miejsce w tabeli. więcej
18.08.2019
Standard Liege pokonał u siebie Royal Excel Mouscron Peruwelz 4:1 (2:0) w niedzielnym meczu czwartej kolejki rozgrywek belgijskiej Jupiler League. Na Stade Maurice Dufrasne w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Rafał Pietrzak. więcej