Eliminacje LM: Niesamowita końcówka PSV, Cieślewicz zagrał w barwach mistrza Walii

We wtorkowych meczach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów PSV Eindhoven wygrało u siebie z FC Basel 3:2 (1:1), APOEL Nikozja pokonał na wyjeździe FK Sutjeska Niksić 1:0 (1:0), a FC Kopenhaga okazała się lepsza od The New Saints FC, zwyciężając na boisku rywala 2:0 (1:0).

W Eindhoven spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. W 14. minucie Bruma zachował czujność w polu karnym i trafił do pustej bramki. Goście z Bazylei wyrównali tuż przed przerwą. Albian Ajeti wykorzystał długie podanie i wykończył skutecznie sytuację sam na sam.Wicemistrzowie Szwajcarii w 79. minucie wygrywali 2:1 po strzale głową Omar Alderete.Wydawało się, że FC Basel wywiezie z Holandii cenną wygraną. W ostatnich minutach gospodarze odwrócili jednak losy meczu. Wyrównał Sam Lammers uderzeniem głową z pięciu metrów. Bramkę na 3:2 zdobył w doliczonym czasie gry Donyell Malen strzałem z bliska.Emocji nie zabrakło również w Czarnogórze, gdzie APOEL Nikozja prowadził z FK Sutjeska Niksić 1:0 od 42. minuty. Pod koniec pierwszej połowy rzut karny wykorzystał Tomas De Vincenti.Gospodarze mogli wyrównać w ten sam sposób w 69. minucie. Jedenastki nie wykorzystał jednak Stefan Nikolić. Napastnik w przeszłości przed jeden sezon był zawodnikiem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.Mistrzowie Cypru wygrali ostatecznie 1:0 i są blisko gry w trzeciej rundzie eliminacji.W jeszcze lepszej sytuacji jest FC Kopenhaga po zwycięstwie na wyjeździe z The New Saints FC 2:0. Dla zespołu z Danii gole strzelali Pieros Sotiriou i Robert Skov.W barwach mistrza Walii 75 minut rozegrał Adrian Cieślewicz.Rewanże zostaną rozegrane 30 i 31 lipca.* * * * * *PSV Eindhoven - FC Basel 3:2 (1:1)Bramki: Bruma 14, Lammers 89, Malen 90+3 - Ajeti 45+1, Alderete 79.The New Saints FC - FC Kopenhaga 0:2 (0:1)Bramki: Sotiriou 18, Skov 61-karny.FK Sutjeska Niksić - APOEL Nikozja 0:1 (0:1)Bramka: De Vincenti 42.Karny nietrafiony: Nikolić (FK Sutjeska) w 69'.

20.08.2019
APOEL Nikozja zremisował przed własną publicznością z Ajaksem Amsterdam 0:0 w meczu ostatniej rundy eliminacji rozgrywek Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się za tydzień na Johan Cruyff Arenie. więcej
20.08.2019
Smederna Eskilstuna wygrała u siebie z Piraterną Motala 49:41 w czwartym spotkaniu ostatniej kolejki rundy zasadniczej rozgrywek szwedzkiej Elitserien.Broniący tytułu "Kowale" sukces i bonus zapewnili sobie dopiero w biegach nominowanych. więcej
20.08.2019
Rospiggarna Hallstavik pokonała u siebie Lejonen Gislaved 50:40 w trzecim spotkaniu ostatniej kolejki rundy zasadniczej rozgrywek szwedzkiej Elitserien."Lwom", które doznały siódmej porażki w sezonie i pozostały na piątej lokacie w tabeli, nie pomogła solidna dyspozycja Krzysztofa Kasprzaka. więcej
20.08.2019
Indianerna Kumla wygrała na własnym torze z Masarną Avesta 31:28 w drugim spotkaniu ostatniej kolejki rundy zasadniczej rozgrywek szwedzkiej Elitserien. Zawody zakończono po dziesięciu biegach ze względu na padający deszcz. więcej
20.08.2019
Vetlanda Speedway rozbiła u siebie Vaestervik Speedway 56:34 w szlagierowym meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej rozgrywek szwedzkiej Elitserien. Gospodarzy do sukcesu poprowadził Bartosz Zmarzlik. więcej