Eliminacje LE: Legia wygrała w Atenach i awansowała

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Atromitos Ateny 2:0 (1:0) w rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji rozgrywek Ligi Europy. Na Stadio Peristeriou prowadzenie wicemistrzom Polski zapewnił szesnaście minut przed przerwą Paweł Stolarski, który popisał się precyzyjnym płaskim uderzeniem zza linii pola karnego.

Sytuację wypracował szarżujący lewą stroną boiska Portugalczyk Cafu, natomiast asystę zaliczył Walerian Gwilia. Reprezentant Gruzji podwyższył także wynik sześć minut po zmianie stron efektownym strzałem w krótki róg po dośrodkowaniu w pole karne Czarnogórca Marko Vesovica.Wicemistrzowie Polski, którzy zremisowali bezbramkowo przed tygodniem na Łazienkowskiej, awansowali do kolejnej fazy i zmierzą się w niej ze zwycięzcą dwumeczu Glasgow Rangers z FC Midtjylland. Wicemistrzowie Szkocji pokonali już na wyjeździe wicemistrzów Danii 4:2 i są w komfortowej sytuacji przed czwartkową konfrontacją na Ibrox Park. * * * * * *Atromitos Ateny - Legia Warszawa 0:2 (0:1)Bramki: Stolarski 29, Gwilia 51. Atromitos: Megyeri - Natsos, Risvanis, Goutas, Katranis - Madson (69 Umbides), Khila (58 Ugrai), Farley, Charisis, Manoussos - Vellios (83 N'Sikulu).Legia: Majecki - Stolarski, Jędrzejczyk, Lewczuk, Rocha (62 Wieteska) - Martins, Cafu, Vesović (69 Nagy), Gvilia, Liquinhas (78 Carlitos) - Kulenović.Sędziował: Bas Nijhuis (Holandia). Żółte kartki: Risvanis - Rocha, Katranis. Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Legia.