El. MŚ 2018: Kadra Danii na mecz z Polską i Czarnogórą

Trener reprezentacji Danii Age Hareide ogłosił kadrę na mecze eliminacji mistrzostw świata z Polską i Czarnogórą. Wśród jego wybrańców znalazł się m.

in. kolega klubowy Bartosza Kapustki z Leicester City, Kasper Schmeichel czy Christian Eriksen z Tottenhamu Hotspur.

Pierwsze starcie odbędzie się 8 października w Warszawie, kolejne trzy dni później w Kopenhadze.

Po 1. kolejce spotkań Duńczycy prowadzą w tabeli grupy E (pokonali u siebie Armenię 1:0).

Skład reprezentacji Danii na mecze z Polską i Czarnogórą:

Bramkarze: Frederik Roennow (Broendby), Jonas Loessl (1.FSV Mainz 05), Kasper Schmeichel (Leicester City FC.

Obrońcy: Andreas Christensen (Borussia Moenchengladbach), Daniel Wass (Celta Vigo), Jannik Vestergaard (Borussia Moenchengladbach), Mathias Joergensen (FC Kopenhaga), Peter Ankersen (FC Kopenhaga), Riza Durmisi (Real Betis), Simon Kjaer (Fenerbahce).

Pomocnicy: Christian Eriksen (Tottenham Hotspur), Jens Stryger Larsen (Austria Wiedeń), Lasse Schoene (Ajax Amsterdam), Nicolaj Thomsen (FC Nantes), Pierre Hoejbjerg (Southampton FC), Pione Sisto (Celta Vigo), Thomas Delaney (FC Kopenhaga), William Kvist (FC Kopenhaga).

Napastnicy: Andreas Cornelius (FC Kopenhaga), Nicolai Joergensen (Feyenoord Rotterdam), Viktor Fischer (Middlesbrough), Yussuf Poulsen (RB Lipsk).

13.12.2017
Swansea City przegrało u siebie z Manchesterem City 0:4 (0:2) w środowym meczu 17. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na Liberty Stadium całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Łukasz Fabiański. więcej
13.12.2017
Cracovia przegrała u siebie z Wisłą Kraków 1:4 (0:2) w szlagierowo zapowiadającym się środowym meczu 20. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Michała Probierza doznali w ten sposób drugiej porażki z rzędu i spadli na piętnastą pozycję w klasyfikacji. więcej
13.12.2017
Feyenoord Rotterdam zremisował u siebie z SC Heerenveen 1:1 (1:1) w środowym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na De Kuip obrońcy tytułu objęli prowadzenie cztery minuty przed przerwą, kiedy to kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę z narożnika pola karnego popisał się Steven Berghuis. więcej
13.12.2017
Wisła Płock przed własną publicznością zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 2:2 (2:2) w meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Jerzego Brzęczka zremisowali trzeci meczu w sezonie, uzbierali dotąd 27 "oczek", co daje im 9. więcej
13.12.2017
VVV Venlo uległ u siebie FC Utrecht 0:1 (0:1) w trzecim środowym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Na Seacon Stadion - De Koel prowadzenie do przerwy przyjezdnym zapewnił płaskim strzałem w długi róg Gyrano Kerk. więcej