El. MŚ 2018: Kadra Danii na mecz z Polską i Czarnogórą

Trener reprezentacji Danii Age Hareide ogłosił kadrę na mecze eliminacji mistrzostw świata z Polską i Czarnogórą. Wśród jego wybrańców znalazł się m.

in. kolega klubowy Bartosza Kapustki z Leicester City, Kasper Schmeichel czy Christian Eriksen z Tottenhamu Hotspur.

Pierwsze starcie odbędzie się 8 października w Warszawie, kolejne trzy dni później w Kopenhadze.

Po 1. kolejce spotkań Duńczycy prowadzą w tabeli grupy E (pokonali u siebie Armenię 1:0).

Skład reprezentacji Danii na mecze z Polską i Czarnogórą:

Bramkarze: Frederik Roennow (Broendby), Jonas Loessl (1.FSV Mainz 05), Kasper Schmeichel (Leicester City FC.

Obrońcy: Andreas Christensen (Borussia Moenchengladbach), Daniel Wass (Celta Vigo), Jannik Vestergaard (Borussia Moenchengladbach), Mathias Joergensen (FC Kopenhaga), Peter Ankersen (FC Kopenhaga), Riza Durmisi (Real Betis), Simon Kjaer (Fenerbahce).

Pomocnicy: Christian Eriksen (Tottenham Hotspur), Jens Stryger Larsen (Austria Wiedeń), Lasse Schoene (Ajax Amsterdam), Nicolaj Thomsen (FC Nantes), Pierre Hoejbjerg (Southampton FC), Pione Sisto (Celta Vigo), Thomas Delaney (FC Kopenhaga), William Kvist (FC Kopenhaga).

Napastnicy: Andreas Cornelius (FC Kopenhaga), Nicolai Joergensen (Feyenoord Rotterdam), Viktor Fischer (Middlesbrough), Yussuf Poulsen (RB Lipsk).

22.04.2018
Trener Legii Warszawa Dean Klafurić nie miał większych zastrzeżeń pod adresem swoich podopiecznych po zwycięstwie w Krakowie z Wisłą 1:0 (1:0) w drugim niedzielnym meczu 32. więcej
22.04.2018
Brondby IF pokonało na wyjeździe FC Nordsjaelland 4:3 (3:1) w meczu 31. kolejki duńskiej ekstraklasy. Na Farum Park w pierwszej połowie bramki dla gości spotkania zdobywali odpowiednio Temu Pukki w 19. więcej
22.04.2018
Trener Wisły Kraków Joan Carrillo był mocno zawiedziony przegraną u siebie z Legią Warszawa 0:1 (0:1) w drugim niedzielnym meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy. więcej
22.04.2018
Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała przed własną publicznością Get Well Toruń 51:39 w trzecim niedzielnym meczu trzeciej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi. Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół z Małopolski przesunął się na trzecie miejsce w tabeli. więcej
22.04.2018
- W końcu wygraliśmy. Było to bardzo ważne zwycięstwo dla nas. Równie ważne jest także to, że u zawodników dalej widać emocje - powiedział Kazimierz Moskal podczas konferencji prasowej. więcej