Dźwigała: Muszę pochwalić zespół za determinację

Trener Wisły Płock Dariusz Dźwigała nie miał większych pretensji do swoich podopiecznych po przegranej przed własną publicznością z Lechem Poznań 1:2 (0:1) w drugim niedzielnym meczu inauguracyjnej kolejki LOTTO Ekstraklasy.

- Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Przede wszystkim w drugiej połowie. W pierwszej to było wyrównane spotkanie. Zabrakło nam przed przerwą agresywnego doskoku i odbioru piłki - wyznał Dźwigała cytowany przez oficjalny serwis Lecha. - Uczulaliśmy też piłkarzy na stałe fragmenty gry, a po nim straciliśmy bramkę. Przytrafił nam się błąd w komunikacji. Trzeba pochwalić reakcję zespołu po przerwie. Graliśmy wyżej i agresywniej - podkreślił nowy opiekun "Nafciarzy". - Ryzykowaliśmy w ten sposób grę jeden na jeden obrońców z napastnikami Lecha. Mieliśmy bardzo dużo odbiorów, szybciej graliśmy na bokach i tam też stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. W kilku momentach zabrakło nam dokładności - stwierdził Dźwigała. - Dochodziliśmy do sytuacji, ale zabrakło nam tej dokładności. Chciałem pochwalić zespół za determinację i dążenie do zwycięstwa przy wyniku 1:1 - podsumował szkoleniowiec drużyny z Mazowsza. (za lechpoznan.pl)