Bundesliga: "Diabły" bliżej złota, groźny upadek Kildemanda i Gafurowa

AC Landshut wygrali u siebie z MSC Brokstedt 50:43 w pierwszym meczu finałowym niemieckiej Bundesligi.

Zarówno gospodarze i goście już po drugim wyścigu musieli radzić sobie bez jednego czołowego zawodnika.

Groźny upadek zaliczyli bowiem Renat Gafurow i Peter Kildemand. Mocno poturbowani Rosjanin oraz Duńczyk nie byli w stanie kontynuować zawodów.

Najskuteczniejszym żużlowcem spotkania był Jason Doyle, który w siedmiu startach zdobył dla przyjezdnych aż 21 punktów, raz wygrywając jako joker. Dziesięć oczek z bonusem dorzucił Kai Huckenbeck.

Wśród "Diabłów" prym wiódł Martin Smoliński. Uczestnik tegorocznego cyklu Grand Prix w sześciu swoich biegach wywalczył dwanaście "oczek" z dwoma bonusami. Również dwanaście punktów, ale w siedmiu wyścigach uzbierał Christian Hefenbrock. Jedenaście w pięciu gonitwach zgromadził jeszcze Mark Riss.

23.07.2019
We wtorkowych meczach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów PSV Eindhoven wygrało u siebie z FC Basel 3:2 (1:1), APOEL Nikozja pokonał na wyjeździe FK Sutjeska Niksić 1:0 (1:0), a FC Kopenhaga okazała się lepsza od The New Saints FC, zwyciężając na boisku rywala 2:0 (1:0). więcej
23.07.2019
Stomil Olsztyn poinformował, że w najbliższym sezonie zawodnikiem tego klubu będzie Wojciech Hajda. Pomocnik został wypożyczony z Górnika Zabrze.19-letni zawodnik w zabrzańskim zespole zadebiutował już w Ekstraklasie. więcej
23.07.2019
Portugalski dziennik "A Bola" poinformował, że napastnik Pogoni Szczecin Adam Buksa jest w kręgu zainteresowań SC Braga. Napastnik miałby zmienić barwy w letnim oknie transferowym. więcej
23.07.2019
Filipie Luis przez dwa najbliższe lata będzie zawodnikiem CR Flamengo - potwierdził brazylijski klub. Obrońca wrócił do ojczyzny po 14 sezonach gry w Europie. więcej