Bundesliga: Borussia Dortmund wygrywa w Hannoverze

W meczu 26. kolejki 1. Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Hannover 96 3:2 (1:0). Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierwszego gola w tym meczu goście zdobyli już w 19. minucie. Na listę strzelców wpisał się Aubameyang, który precyzyjnym strzałem po dalszym słupku otworzył wynik rywalizacji na HDI-Arenie.

Gospodarze wyrównali w 31. minucie. Wówczas bardzo prostą stratę Błaszczykowskiego w środku pola na bramkę zamienił Lars Stindl. Asystę przy tym trafieniu zaliczył były piłkarz BVB, Leonardo Bittencourt.

Od tego momentu podopieczni Tayfuna Korkuta, którzy prawdopodobnie do samego końca będą walczyć o utrzymanie, złapali rytm gry i byli bardzo blisko strzelenia drugiego gola, który dałby im upragnione prowadzenie.

Losy tej rywalizacji odwróciły się jednak dziesięć minut po zmianie stron, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bittencourt. Od tego momentu stroną dominującą byli goście, którzy swoją przewagę przełożyli na dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw piłkę w siatce umieścił w 58. minucie Kagawa, a chwilę później to samo uczynił Aubameyang, dla którego był to drugi gol w tym starciu. Dzielnie grający gospodarze w 82. minucie za sprawą Stindla, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, zmniejszyli rozmiary porażki, ale to było wszystko na co było stać w sobotnie popołudnie zawodników Hannoveru 96.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Borussia Dortmund przedłużyła swoją passę meczów bez porażki w lidze do siedmiu.

******
Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:3 (0:1)

15.11.2018
Samir Nasri nadal będzie trenował z West Hamem United. Ofensywny pomocnik musi udowodnić swoją formą, że zasługuje na podpisanie kontraktu z "Młotami" - donosi "Sky Sports". więcej
15.11.2018
Juventus Turyn mógłby pozyskać Keylora Navasa. Bramkarz Realu Madryt został zaoferowany "Bianconerimi", ale ci postanowili odrzucić tę propozycję - donosi "Corriere di Torino". więcej
15.11.2018
Nowym menedżerem Fulham FC został Caludio Ranieri. Włoski szkoleniowiec nie był jednak pierwszym ani drugim wyborem działaczy klubu z zachodniego Londynu - donosi "The Telegraph". więcej
15.11.2018
Christian Pulisić znajduje się na celowniku czołowych europejskich klubów. Faworytem do pozyskania napastnika z Borussii Dortmund jest Chelsea Londyn - donosi "The Guardian". więcej
15.11.2018
Andriej Karpow podpisał kontrakt z Wilkami Krosno - poinformował nowy drugoligowy klub na swojej oficjalnej stronie. Były żużlowiec ekstraligowego Falubazu i pierwszoligowego ROW-u jest już dziesiątym zawodnikiem w kadrze zespołu z Podkarpacia. więcej