Bundesliga: Borussia Dortmund wygrywa w Hannoverze

W meczu 26. kolejki 1. Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Hannover 96 3:2 (1:0). Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierwszego gola w tym meczu goście zdobyli już w 19. minucie. Na listę strzelców wpisał się Aubameyang, który precyzyjnym strzałem po dalszym słupku otworzył wynik rywalizacji na HDI-Arenie.

Gospodarze wyrównali w 31. minucie. Wówczas bardzo prostą stratę Błaszczykowskiego w środku pola na bramkę zamienił Lars Stindl. Asystę przy tym trafieniu zaliczył były piłkarz BVB, Leonardo Bittencourt.

Od tego momentu podopieczni Tayfuna Korkuta, którzy prawdopodobnie do samego końca będą walczyć o utrzymanie, złapali rytm gry i byli bardzo blisko strzelenia drugiego gola, który dałby im upragnione prowadzenie.

Losy tej rywalizacji odwróciły się jednak dziesięć minut po zmianie stron, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bittencourt. Od tego momentu stroną dominującą byli goście, którzy swoją przewagę przełożyli na dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw piłkę w siatce umieścił w 58. minucie Kagawa, a chwilę później to samo uczynił Aubameyang, dla którego był to drugi gol w tym starciu. Dzielnie grający gospodarze w 82. minucie za sprawą Stindla, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, zmniejszyli rozmiary porażki, ale to było wszystko na co było stać w sobotnie popołudnie zawodników Hannoveru 96.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Borussia Dortmund przedłużyła swoją passę meczów bez porażki w lidze do siedmiu.

******
Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:3 (0:1)

21.01.2019
SD Eibar pokonał przed własną publicznością Espanyol Barcelona 3:0 (1:0) w jedynym poniedziałkowym spotkaniu 20. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. więcej
21.01.2019
Kevin Prince-Boateng dokończy sezon jako zawodnik Barcelony - poinformowali mistrzowie Hiszpanii na swojej oficjalnej stronie. 31-letni napastnik został wypożyczony na sześć miesięcy z US Sassuolo Calcio. więcej
21.01.2019
Dwight McNeil przedłużył kontrakt z Burnley FC - poinformował klub z Premier League na swojej oficjalnej stronie. 19-letni skrzydłowy związał się z popularnymi "The Clarets" umową, obowiązującą do końca czerwca 2023 roku. więcej
21.01.2019
Mateusz Praszelik przedłużył kontrakt z Legią Warszawa - poinformowali mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie. 18-letni ofensywny pomocnik parafował półtoraroczną umowę, obowiązującą do końca czerwca 2020 roku. więcej
21.01.2019
- Jest moc w GKM. To bardzo wyrównana drużyna - wyznał Piotr Markuszewski w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu z Grudziądza. Były żużlowiec zespołu z Pomorza liczy na dobry wynik podopiecznych Roberta Kempińskiego w zmaganiach PGE Ekstraligi w 2019 roku. więcej