Bundesliga: Borussia Dortmund wygrywa w Hannoverze

W meczu 26. kolejki 1. Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Hannover 96 3:2 (1:0). Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierwszego gola w tym meczu goście zdobyli już w 19. minucie. Na listę strzelców wpisał się Aubameyang, który precyzyjnym strzałem po dalszym słupku otworzył wynik rywalizacji na HDI-Arenie.

Gospodarze wyrównali w 31. minucie. Wówczas bardzo prostą stratę Błaszczykowskiego w środku pola na bramkę zamienił Lars Stindl. Asystę przy tym trafieniu zaliczył były piłkarz BVB, Leonardo Bittencourt.

Od tego momentu podopieczni Tayfuna Korkuta, którzy prawdopodobnie do samego końca będą walczyć o utrzymanie, złapali rytm gry i byli bardzo blisko strzelenia drugiego gola, który dałby im upragnione prowadzenie.

Losy tej rywalizacji odwróciły się jednak dziesięć minut po zmianie stron, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bittencourt. Od tego momentu stroną dominującą byli goście, którzy swoją przewagę przełożyli na dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw piłkę w siatce umieścił w 58. minucie Kagawa, a chwilę później to samo uczynił Aubameyang, dla którego był to drugi gol w tym starciu. Dzielnie grający gospodarze w 82. minucie za sprawą Stindla, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, zmniejszyli rozmiary porażki, ale to było wszystko na co było stać w sobotnie popołudnie zawodników Hannoveru 96.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Borussia Dortmund przedłużyła swoją passę meczów bez porażki w lidze do siedmiu.

******
Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:3 (0:1)

17.07.2019
Celtic FC, NK Maribor oraz Sutjeska Niksić zapewniły sobie awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów w wieczornych środowych spotkaniach pierwszej rundy kwalifikacji. więcej
17.07.2019
Reprezentacja Nigerii pokonała Tunezję 1:0 (1:0) w meczu o trzecie miejsce, rozegranym w ramach tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki. Jedynego gola na Al Salam Stadium w Kairze strzelił Odion Ighalo. więcej
17.07.2019
Piłkarze CFR Cluj pokonali u siebie FK Astana 3:1 (2:1) w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Goście objęli prowadzenie w tym starciu już w 4. więcej
17.07.2019
Piast Gliwice przegrał u siebie z BATE Borysów 1:2 (1:0) w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów i odpadł z rozgrywek. Mistrzowie Polski zagrają w eliminacjach Ligi Europy. więcej
17.07.2019
Zawodnicy Dundalk FC pokonali w serii rzutów karnych Riga FC 5:4 w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. więcej