Bundesliga: Borussia Dortmund wygrywa w Hannoverze

W meczu 26. kolejki 1. Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Hannover 96 3:2 (1:0). Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierwszego gola w tym meczu goście zdobyli już w 19. minucie. Na listę strzelców wpisał się Aubameyang, który precyzyjnym strzałem po dalszym słupku otworzył wynik rywalizacji na HDI-Arenie.

Gospodarze wyrównali w 31. minucie. Wówczas bardzo prostą stratę Błaszczykowskiego w środku pola na bramkę zamienił Lars Stindl. Asystę przy tym trafieniu zaliczył były piłkarz BVB, Leonardo Bittencourt.

Od tego momentu podopieczni Tayfuna Korkuta, którzy prawdopodobnie do samego końca będą walczyć o utrzymanie, złapali rytm gry i byli bardzo blisko strzelenia drugiego gola, który dałby im upragnione prowadzenie.

Losy tej rywalizacji odwróciły się jednak dziesięć minut po zmianie stron, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bittencourt. Od tego momentu stroną dominującą byli goście, którzy swoją przewagę przełożyli na dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw piłkę w siatce umieścił w 58. minucie Kagawa, a chwilę później to samo uczynił Aubameyang, dla którego był to drugi gol w tym starciu. Dzielnie grający gospodarze w 82. minucie za sprawą Stindla, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, zmniejszyli rozmiary porażki, ale to było wszystko na co było stać w sobotnie popołudnie zawodników Hannoveru 96.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Borussia Dortmund przedłużyła swoją passę meczów bez porażki w lidze do siedmiu.

******
Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:3 (0:1)

20.05.2019
Osasuna Pampeluna zagra w przyszłym sezonie w rozgrywkach Primera Division. Zespół z Nawarry bezpośredni awans zawdzięcza poniedziałkowej przegranej Albacete Balompie z Granada CF 0:1 w meczu 39. więcej
20.05.2019
Żużlowcy Ipswich Witches pokonali u siebie Wolverhampton Wolves 46:44 w poniedziałkowym spotkaniu brytyjskiej SGB Premiership. Wśród gospodarzy czterokrotnie na torze pojawiał się Krystian Pieszczek. więcej
20.05.2019
Joel Valencia został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2018/19 podczas poniedziałkowej gali LOTTO Ekstraklasy. Reprezentujący Piasta Gliwice Ekwadorczyk zwyciężył także w kategorii nominowanych do wyróżnień pomocników. więcej
20.05.2019
Abelardo Fernandez nie będzie dłużej trenerem Deportivo Alaves Vitoria - poinformował klub z administracyjnej stolicy Kraju Basków na swojej oficjalnej stronie. więcej
20.05.2019
David Niepsuj został nowym zawodnikiem Wisły Kraków - poinformowali trzynastokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie. 23-letni defensor jest pierwszym letnim nabytkiem "Białej Gwiazdy". więcej