Bundesliga: Borussia Dortmund mistrzem Niemiec

Borussia Dortmund pokonała w sobote swoją imienniczkę z Moenchengladbach i zapewniła sobie drugi raz z rzędu mistrzostwo Niemiec.

Wydawało się, że już przed meczem piłkarze Jurgena Kloppa będą świętować, ale grający swój mecz wcześniej Bayern Monachium wygrał z Werderem Brema dzięki bramce w doliczonym czasie gry.

Nie wpłynęło to na postawę dortmundczyków, którzy od początku atakowali. Przyniosło to skutek w 22 minucie. Marcel Schmelzer dośrodkował na głowę Ivana Perisicia, który dał swojej drużynie prowadzenie. W drugiej połowie Borussia nie zwalniała. Robert Lewandowski zagrał do Shinji'ego Kagawy, a ten minął Ter Stegena i trafił do siatki. Więcej goli już nie padło.

Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach 2:0

1:0 - Perisić 23'
2:0 - Kagawa 59'

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Schmelzer, Hummels, Subotić, Piszczek, Kehl, Gundogan (Leinter 73'), Kehl, Perisić, Kagawa (Goetze 73'), Błaszczykowski (Bender 88') , Lewandowski

Borussia Moenchengladbach: Ter Stegen, Daems, Dante, Brouwers, Stranzl, Arango (Wendt 69'), Nordtveit, Janstchke, Hermann (Ring 64'), Reus, Hanke

19.08.2019
Leicester City zremisował na wyjeździe z Chelsea Londyn 1:1 w niedzielnym meczu Premier League. Brendan Rodgers, menedżer "Lisów", był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych, zwłaszcza w drugiej połowie. więcej
19.08.2019
Chelsea Londyn zremisowała u siebie z Leicester City 1:1 w niedzielnym meczu Premier League. Frank Lampard, menedżer "The Blues", powiedział, że jego zespół musi w kolejnych spotkaniach poprawić skuteczność. więcej
19.08.2019
Atletico Madryt pokonało u siebie Getafe CF 1:0 w ostatnim meczu 1. kolejki hiszpańskiej La Liga. Diego Simeone, trener "Rojiblancos" był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w pierwszych trzech kwadransach. więcej
19.08.2019
Atlanta United pokonała na wyjeździe Portland Timbers 2:0 w niedzielnym meczu amerykańskiej Major League Soccer. Dla gości była to trzecia wygrana z rzędu. więcej
18.08.2019
Atletico Madryt wygrało u siebie z Getafe CF 1:0 (1:0) w ostatnim meczu 1. kolejki La Liga. Zwycięskiego gola dla stołecznego klubu strzelił Alvaro Morata.Na Wanda Metropolitano sporo wydarzyło się już w pierwszej połowie. więcej