Anderlecht mistrzem Belgii, dwa gole Teodorczyka

Sporting Charleroi przegrał u siebie z Anderlechtem Bruksela 1:3 (1:0) w czwartkowym meczu 9. kolejki grupy mistrzowskiej belgijskiej Jupiler Pro League. Na Stade du Pays de Charleroi w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Łukasz Teodorczyk.

Cztery minuty przed końcem zastąpił go Szwed Isaac Thelin. Napastnik reprezentacji Polski niespełna kwadrans po przerwie zdobył wyrównującą bramkę, a dziewięć minut przed końcem dał prowadzenie "Fiołkom". Sukces i zarazem mistrzowski tytuł przypieczętował sześć minut później Massimo Bruno. Teodorczyk w sumie w tym sezonie zdobył już 22 gole dla stołecznej drużyny. Drugi w klasyfikacji FC Brugge nie jest już w stanie dogonić Anderlechtu. Dla "Fiołków" było to 34. w historii mistrzostwo kraju. Wcześniej triumfowali w latach 1947, 1949, 1950, 1951, 1954, 1955, 1956, 1959, 1962, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1972, 1974, 1981, 1985, 1986, 1987, 1991, 1993, 1994, 1995, 2000, 2001, 2004, 2006, 2007, 2010, 2012, 2013 i 2014.* * * * * *Wyniki 9. kolejki grupy mistrzowskiej: KAA Gent - SV Zulte-Waregem 5:2 (2:0)Bramki: Coulibaly 21, 61, Saief 36, Kalu 59, Kubo 83 - Leye 79, Dalsgaard 87. KV Oostende - FC Brugge 2:1 (1:0)Bramki: Rozehnal 30, Akpala 83 - Wesleyt 73. Sporting Charleroi - Anderlecht Bruksela 1:3 (1:0)Bramki: Bedia 27 - Teodorczyk 59, 81, Bruno 87.

24.02.2018
Watford FC pokonał u siebie Everton FC 1:0 w ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki angielskiej Premier League. Bohaterem "Szerszeni" został Troy Deeney. Kibice na Vicarage Road na gola czekali do 80. więcej
24.02.2018
Brighton & Hove Albion wygrał u siebie ze Swansea City AFC 4:1 w sobotnim meczu 28. kolejki angielskiej Premier League. W bramce "Łabędzi" wystąpił Łukasz Fabiański. więcej
24.02.2018
Stoke City zremisował na wyjeździe z Leicester City 1:1 w sobotnim meczu Premier League. - W momencie, w którym potrzebujemy punktów w każdym meczu, taki wynik jest dla nas oczywiście rozczarowujący - powiedział Joe Allen, pomocnik "The Potters", cytowany przez "BBC". więcej
24.02.2018
Leicester City zremisował u siebie ze Stoke City 1:1 w sobotnim meczu Premier League. Claude Puel, menedżer "Lisów", powiedział, że to sprawiedliwy wynik dla obu stron. więcej
24.02.2018
Stoke City zremisował na wyjeździe z Leicester City 1:1 w sobotnim meczu Premier League. Paul Lambert, menedżer "The Potters", nie był do końca zadowolony z takiego wyniku. więcej