Kategoria: NBA

Toronto Raptors mistrzami NBA

pt 14 czerwca 2019

73. finały NBA to już historia. Historia wyśniona przez zawodników Toronto Raptors. Zespół z Kanady pokonał Golden State Warriors 4:2 i po raz pierwszy w historii zdobył mistrzostwo najlepszej koszykarskiej ligi świata!

Spotkanie w Oracle Arena dobrze rozpoczęli goście z Toronto, którzy prowadzili różnicą nawet dziewięciu punktów, ale Warriors szybko opanowali sytuację i po pierwszej kwarcie przegrywali tylko jednym punktem. W drugiej odsłonie meczu oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu. W trzeciej kwarcie najpierw wygrywali Raptors, ale na koniec o dwa punkty więcej mieli gospodarze. Ostatnie 12 minut zwiastowało zatem interesującą końcówkę i tak było. Raptors wyszli na prowadzenie i utrzymali je do końca. Kiedy mieli w dorobku o jeden punkt więcej i piłkę na kilka sekund przed końcową syreną, wydawało się, że spokojnie utrzymają korzystny wynik. Koszykarze Golden State zagrali jednak skutecznie w obronie i zmusili gości do straty. Warriors mieli swoją szanse na niecałe dziesięć sekund przed końcem. Stephen Curry nie trafił jednak za trzy punkty. W tym momencie Raptors mogli już powoli rozpocząć świętowanie tytułu mistrzowskiego.

Drużyna z Toronto jest pierwszym kanadyjskim zespołem, który wygrał ligę NBA. Kibice na to historyczne wydarzenie czekali 24 lata, czyli od momentu od kiedy powstał klub. MVP finałów uznano lidera Raptors, Kawhiego Leonarda. To dla niego drugie takie wyróżnienie, wcześniej został doceniony w 2014 roku. Wówczas zdobywał tytuł z San Antonio Spurs.

Jestem szczęśliwy, że ciężka praca, jaką wspólnie wykonaliśmy przez cały sezon przyniosła taki efekt. To niesamowite uczucie. Naprawdę to jest coś szalonego, nie mogę teraz myśleć o niczym innym. Wracamy do Kanady z Pucharem!