Kategoria: Liga Mistrzów

Real odczarował stadion w Dortmundzie [skrót meczu]

śr 27 września 2017

Real Madryt pokonał na wyjeździe Borussię Dortmund 3-1 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. "Królewscy" pierwszy raz w historii zwyciężyli na Signal Iduna Park.

Gospodarze przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem m.in. Marcela Schmelzera i Marco Reusa. W środku pola zagrał tercet Sahin - Gotze - Castro. W pierwszym składzie pojawił się również młody Maximilian Philipp, który w tym sezonie Bundesligi zdobył już 4 gole. W składzie Realu zabrakło przede wszystkim Marcelo.

Dla Łukasza Piszczka był to 40 mecz w Lidze Mistrzów UEFA. Nasz reprezentant nie będzie jednak dobrze wspominał wtorkowego spotkania. Od początku meczu inicjatywę przejęli goście. Już w 10. minucie "Królewscy" mogli wyjśc na prowadzenie, ale strzał Carvajala w znakomitym stylu obronił Burki. Kilka minut później doszło do największej kontrowersji tego meczu. Po strzale Philippa, piłkę ręką przed linią bramkową zatrzymał Sergio Ramos. Jeśli sędzia zdecydowałby się użyć gwizdka, gospodarzom należałby się rzut karny, a środkowy obrońca zespołu z Madrytu musiałby opuścić boisko z powodu czerwonej kartki. Tak się jednak nie stało. W 17. minucie wynik spotkania otworzył fantastycznym strzałem Gareth Bale. Bale, którego Real tak bardzo chciał się pozbyć pod koniec okienka transferowego. Walijczyk był jednym z najjaśniejszych punktów "Królewskich" w starciu z Borussią.

Więcej o Lidze Mistrzów UEFA

Zobacz skróty meczów Ligi Mistrzów UEFA

W drugiej połowie na 2-0 (po asyście Bale'a) podwyższył Cristiano Ronaldo. Borussia jednak nie rezygnowała. Już w 54. minucie straty BVB zmniejszył Aubameyang, który wykorzystał idealne zagranie Castro. 25 minut później było już jednak po zawodach. Po przejściu gospodarzy na system gry z trzema obrońcami przed polem karnym bramkarza BVB zrobiło się o wiele więcej miejsca. Prostopadłym podaniem Luka Modrić uruchomił Cristiano Ronaldo, który ustalił rezultat meczu na 3-1.

Real z kompletem 6 "oczek" prowadzi w tabeli grupy H, Borussia w dwóch kolejkach nie zdobyła ani jednego punktu.