Kategoria: Liga Mistrzów

Od 0:3 do 3:3 - niesamowity comeback Sevilli [skrót meczu]

śr 22 listopada 2017

Sevilla przegrywała z Liverpoolem już 0-3 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów UEFA. Po przerwie piłkarze Eduardo Berizzo zdołali doprowadzić do wyrównania.

Pierwsza część gry to fatalna gra hiszpańskiego zespołu. Już w drugiej minucie do bramki gospodarzy trafił Roberto Firmino. 20 minut później Liverpool w identyczny sposób (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki głową) zdobył drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sadio Mane. Po pół godzinie gry "The Reds" mieli już trzy gole przewagi - swoje drugie trafienie zaliczył Roberto Firmino.

Więcej o Lidze Mistrzów UEFA

Po przerwie piłkarze Sevilli wyszli na boisku niezwykle zmotywowani. Teraz już wiemy dlaczego. W szatni trener Berizzo poinformował ich, że od jakiegoś czasu zmaga się z rakiem prostaty*. W kwadrans gospodarze zdobyli dwa gole. Wyrównali w ostatniej minucie spotkania po... rzucie rożnym. Wszyscy piłkarze pobiegli w stronę trenera. To właśnie jemu zadedykowali ten wspaniały comeback. Futbol potrafi pisać piękne historie.